Дизайн земельної ділянки житлового будинку - Розробка дизайн-проекту індивідуального житлового будинку для окремої сім'ї на чотирьох осіб

Дизайн земельної ділянки включає в себе стилістику прилеглої території, яка ідеально гармонує з будинком, підкреслюючи і підсилюючи його найбільш виграшні риси. Важливо все: проектування, освітлення, водойми, газон, доріжки та майданчики. Планувати дизайн земельної ділянки треба в єдиному стилі, все має бути гармонійно. Це зробить територію навколо будинку і затишною і функціональною.

Планування дизайну земельної ділянки слід завжди починати з простору біля входу в будинок. Особливу увагу слід приділити садовій доріжці. Доріжка до будинку повинна бути практична і естетична, а також використовуватися, як елемент зонування простору двору. Газон створює додаткове відчуття простору і стає тлом, на якому будь-які декоративні квіти, чагарники і дерева виглядають ефектніше. При виборі рослин для озеленення потрібно вибирати згідно з розмірами прибудинкової ділянки. Відмінними варіантами для невеликого двору стануть рослини в діжках або вертикальне озеленення. Для більш просторої ділянки піддійте створення квітників, рабаток, міксбортерів, висадка живоплотів і т. п. Альтанка є необхідний елемент будь-якого двору. Обладнати альтанку можна з мангалом. Також треба передбачити місце для паркування автомобіля, садової майстерні для зберігання інструментів, дровітня і інших важливих дрібниць.

Велику увагу треба приділяти висвітленню земельної ділянки. Завдяки світлу можна створити затишну та комфортну середу, посилити враження. Висвітлення буває висхідним і низхідним, точковим, заднім (для створення тіней) і навіть підводним. Для світлового оформлення території навколо будинку використовують торшерні світильники. Існують різні види декоративних світильників, в основному в них використовуються люмінесцентні і галогенні лампи. Гармонійне поєднання природного освітлення зі штучним, дає не тільки комфортні відчуття, а й значну економію електроенергії.

Світлове оформлення можна зробити, використовуючи різні прийоми і техніку установки освітлювальних приладів. Їх можна встановити, як на самій будівлі, так і в стороні. Світильники можна розташувати на землі, на деревах, огорожі ділянки. Освітлення функціональних зон ділянки, таких як ганок, під'їзні шляхи, доріжки, простір перед підсобними будовами необхідно для безпечного пересування в нічний час. Також необхідна організація якісного освітлення зон відпочинку: терас, альтанок, басейну, спортивного майданчика та інших місць.

Організація власної земельної ділянки, розміщення на ній житлового будинку та різноманітних господарських і побутових споруд визначаються не лише побажаннями забудовника, а й регламентуються в законодавчому порядку будівельними нормами, щоб не допустити небажаних для себе явищ у протипожежному чи санітарно-гігієнічному відношенні. А також простежити, щоб він не створював незручностей і небезпеки іншим громадянам, сусідам. Протипожежні розриви між житловими будинками на сусідніх ділянках (а також між житловими будинками і господарсько-побутовими спорудами, як власними, так і сусідськими) мають становити не менше 8 м. Господарські споруди взагалі рекомендується переносити вглиб садиби, за винятком гаражів, які припускаються ставити просто на межі ділянки, але так, щоб відкриті ворота не заважали руху пішоходів.

Похожие статьи




Дизайн земельної ділянки житлового будинку - Розробка дизайн-проекту індивідуального житлового будинку для окремої сім'ї на чотирьох осіб

Предыдущая | Следующая