Проектування житлового будинку, Типи будинків, основні вимоги, етапи проектування - Розробка дизайн-проекту індивідуального житлового будинку для окремої сім'ї на чотирьох осіб

Будинок - наземне спорудження, що має внутрішній простір, призначений і пристосований для людської діяльності.

Ознаки житлового будинку: відповідність будівлі архітектурно-будівельним, санітарно-гігієнічним, протипожежним та іншим нормам і стандартам, що робить ці будівлі придатними для постійного проживання; зведення будинку, який відповідає всім зазначеним умовам існування; реєстрація в органах місцевого самоврядування будівлі, як житлової.

Житлові будинки мають відносно повний набір приміщень: загальні кімнати, спальні, передпокої, коридори, кухні, санвузли, комори, становлять групу допоміжних приміщень. Цей мінімальний набір доповнюють приміщеннями більш диференційованих функцій: кабінетами, дитячими, студіями, бібліотеками, холами, їдальнями, камінною залою, вітальнею, гардеробними, розвиненими функціонально та за розмірами санвузлами, лоджіями, балконами, зимовими садами, саунами, басейнами та іншим. Для зручності перебування в будинку всі приміщення повинні бути зв'язані логічною планувальною схемою без втрат простору.

Типи будинків, основні вимоги, етапи проектування

Типи будинків. Типологічний ряд житлових будинків представляє собою мережу самостійних типів, кожен з яких володіє специфічними ознаками, відрізняються об'ємно-планувальною побудовою і характером зв'язку з навколишнім середовищем. У його основі лежать дві групи будинків.

Житлові будинки - це одно - та двоквартирні житлові будинку з прямим зв'язком з земельною ділянкою (присадибними ділянками, господарськими допоміжними будівлями), які прийнято називати садибними будинками. Органічний зв'язок садиби з господарськими будівлями, зумовлюють цілісність всієї структури будинку. Житлові будівлі з архітектурного планування діляться на шість груп: секційного типу; блоковані житлові будинки; галерейного типу; коридорного типу; мобільні будинки; індивідуальні будинки.

До іншої групи будинків відносяться багато квартирні житлові будинки з виходами з квартири через загальні комунікації - сходи, галереї та коридори. У залежності від поєднання квартир і забезпечення їх зв'язку з навколишньою територією, житлові будинки цієї групи діляться на будинки секційного, галерейного і коридорного типів.

Можна виділити декілька основних видів забудови. Вони зустрічаються в проектної практиці у найрізноманітніших населених місць: периметральна, рядова, групова, сітчаста, коврова, малоповерхова забудова.

Основні вимоги. Згідно до діючих норм по проектуванню житла за рівнем комфорту та соціальної спрямованості воно поділяется на дві категорії I і II, які враховують заходи щодо забезпечення санітарно-гігієнічного благополуччя та пожежної безпеки мешканців. Розміщення приватного житлових будинків, пов'язаних з ними господарських будівель, виконуються згідно з вимогами ДБН, ДержСанПіН.

Етапи проектування. Процес проектування поділяється на кілька етапів.

    1. Предпроектний етап. У нього входять збір необхідної для проектування будинків інформації та її аналіз; 2. Творча розробка. На цьому етапі здійснюється перехід від ескізів до самого проекту. Вона повинна передбачити найдрібніші деталі. У результаті повинна вийти об'ємна структура будівлі; 3. Третій етап - створення каркаса будівлі й інженерно-конструктивну підоснову. У результаті повинні бути остаточні варіанти ескізів; 4. Архітектурно - художня обробка. Біля будівлі з'являється екстер'єр та інтер'єр.

Результат роботи архітектора - проект житлового будинку, як елемента житлового середовища, який в повній мірі відповідає образу життя і ціннісним установкам замовника. Основним завданням архітектурного проектування залишається пошук художніх образів, відповідних уявленням про гармонію й майбутнє середовище замовником.

Похожие статьи




Проектування житлового будинку, Типи будинків, основні вимоги, етапи проектування - Розробка дизайн-проекту індивідуального житлового будинку для окремої сім'ї на чотирьох осіб

Предыдущая | Следующая