Розробка проекту житлового одноповерхового будинку типу котедж, Завдання на проектування, Додаткові вихідні дані - Розробка проекту житлового одноповерхового будинку типу котедж

Завдання на проектування

Згідно завдання кафедри "Будівельні матеріали конструкції та споруди" розроблено проект житлового одноповерхового будинку типу котедж.

Район будівництва - м. Луганськ.

Грунти - основи - глина нормальної вологості.

Найвищий рівень грунтових вод - 3.0 м.

Конструкції будинку:

Фундаменти - крупноблочні бетонні;

Стіни - з цегли звичайної;

Перекриття - по металевим прокатним балкам;

Дах - роздільний вентилюємий горищного типу;

Покрівля - металева;

Перегородки - цегельні;

Інженерне обладнання будинку - водопровод, каналізація, центральне та особисте опалення, гаряче водопостачання, газ, електропостачання, телефонізація, радіо, телебачення.

Додаткові вихідні дані

Показники зовнішнього клімату:

    - абсолютно-мінімальна температура зовнішнього повітря - (-36°); - середня температура найбільш холодної доби - (-28°); - середня температура найбільш холодних 3-х діб - (-25,5°); - середня температура найбільш холодної п'ятиденки - (-23°); - наявність вічномерзлого грунту - немає; - зона вологості - суха; - нормативна глибина промерзання - 1,0 м.

Показники внутрішнього клімату:

Розрахункова температура внутрішнього повітря в основних приміщеннях - (tв = 18°);

Режим вологості основних приміщень - нормальний;

Умови експлуатації огороджуючих конструкцій А.

Функціонально-технологічні та об'ємно-планувальні вимоги.

Проектом передбачене поліпшення житло-побутових умов проживаючих, підвищення рівня експлуатації квартири з обліком місцевих природно-кліматичних особливостей заданого району будівництва. Розрахункова норма заселення на одну людину 9,0 м2.

Будинок житлового призначення обладнується водопроводом, каналізацією з підключенням до колектора міської мережі, центральним водяним опаленням і гарячим водопостачанням з живленням від центральної котельні, газом, електроосвітленням і слабкострумовими пристроями для радіо, телефону, телебачення.

Проект житлового будинку передбачає застосування збірних конструкції, особливо у фундаменті, з врахуванням уніфікації їхніх розмірів і об'ємно-планувальних параметрів, що сприяє підвищенню рівня індустріалізації будівництва, скороченню термінів уведення будинку в експлуатацію.

Санітарно-гігієнічні умови.

При проектуванні будинку врахована можливість оптимальної орієнтації житлових приміщень за сторонами горизонту. Забезпечена їх інсоляція.

Повітрянообмін у будинку, за допомогою природної та примусової (на кухні) вентиляції. Проектом передбачене наскрізне і кутове провітрювання житлових кімнат. З приміщень ванної, санвузла, кухні передбачена витяжна вентиляція через вентиляційні канали з природним та примусовим механічним спонуканням.

Забезпечені заходи по шумопоглинанню та звукоізоляції. Шум не перевищує допустимих границь.

Протипожежні вимоги.

Загальні протипожежні вимоги визначені по Снип П-Л.1-71* "Житлові будинки". Норми проектування і Снип П-2-60. "Протипожежні норми проектування будинків і споруджень".

На випадок винекнення пожежі забезпечена можливість безпечної евакуації людей, що знаходяться у будинку, через 2 виходи. При цьому двері відкриваються на зовні-по напрямку виходу з будинку. Підйом на горище здійснюється через люк.

Для підйому на покрівлю у торці будинку встановлюється приставна дерев'яна дробина.

Генпланом передбачена можливість під'їзду пожежної машини до будинку.

Заходи по охороні навколишнього середовища

При виконанні будівельних робіт змінюється структура грунтів, що призводить до порушення рівноваги, що склалася у навколишньому середовищі.

Питання екології необхідно враховувати як на стадії проектування, так і на стадії організації та виконання будівельних робіт. Грунти забруднюються промисловими та побутовими відходами. Відходи знищують мікрофлору грунтів, знижують їх несучу здатність

При проектуванні житлових районів важливо ув'язати в одне ціле рельєф місцевості та будинок, що проектується. А при проектуванні генерального плану ділянки необхідно зберігати існуючі водоймища та зелені насадження.

Необхідно організувати вивіз та збереження родючого шару грунту, збереження його структури. На будівельному майданчику повинно бути організоване видалення забруднених вод та будівельного сміття.

Похожие статьи




Розробка проекту житлового одноповерхового будинку типу котедж, Завдання на проектування, Додаткові вихідні дані - Розробка проекту житлового одноповерхового будинку типу котедж

Предыдущая | Следующая