ОЦІНKA ВИРОБНИЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ БУДІВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ПП "АЛМАЗ", Загальна характеристика підприємства "АЛМАЗ" - Управління будівельним виробництвом

Загальна характеристика підприємства "АЛМАЗ"

Проектне підприємство "Алмаз" (надалі Підприємство) установлено підприємством з проектно-будівельних робіт і є правонаступником майнових і інших прав і обов'язків колишнього підприємства, що об'єднався для спільної діяльності.

Найменування: проектне підприємство "Алмаз", скорочено - ПП. "Алмаз"

Підприємство є юридичною особою за законодавством України, користується правами і виконує обов'язки, пов'язані з його діяльністю, має відособлене майно і самостійний баланс, рахунки в установах банків, круглий друк, штампи і бланки з своїм найменуванням, товарний знак і знак обслуговування. Відповідно до об'ємів господарської діяльності Товариства і чисельності його працівників, Підприємство може бути віднесене до категорії малих підприємств.

Основною метою діяльності Підприємство є насичення ринку товарами і послугами, розширення їх номенклатури і підвищення якості, розвиток ділової і культурної співпраці, як усередині країни, так і за кордоном, створення додаткових робочих місць для використання праці громадян, не зайнятих в суспільному виробництві. Підприємство здійснює наступні види підприємницької діяльності:

    1. Ремонт і обслуговування устаткування, окремих вузлів устаткування, машин і механізмів, високовимірювальних приладів для переробної промисловості, будівельної промисловості і торгівлі. 2. Монтаж і налагоджування відновленого і нового устаткування механізмів і вузлів. 3. Виготовлення нестандартного устаткування для харчової промисловості. 4. У сфері ремонтного сервісу: будівельно-монтажні, ремонтні, пусконалагоджувальні, спеціально-будівельні, художньо-оформлювальні роботи, виготовлення проектний-кошторисної документації, виробництво матеріалів. 5. Транспортні послуги, внутрішні і міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним, річковим і іншими видами транспорту (за наявності ліцензії); автомотосервіс; закупівля і реалізація нафтопродуктів, автозапчастин і ін. технічних засобів. 6. Побутові послуги і інші послуги громадянам і юридичним особам, зокрема консультаційні, експертні, виробничі, ремонтні, будівельні, складські послуги і інші послуги зберігання.

Діяльність, для заняття якої встановлені спеціальні дозволи (ліцензії) здійснюється Підприємством після їх отримання. У зв'язку із зміною кон'юнктури ринку, зростанням потреби в нових товарах і послугах, Підприємство має право самостійно розширити номенклатуру і асортимент послуг і товарів в рамках видів діяльності, дозволеної законодавством України, а так само здійснювати види діяльності, пов'язані з охороною навколишнього середовища, використанням відходів виробництва і вторинних ресурсів.

Для забезпечення діяльності Підприємство за рахунок засобів Учасників утворений Статутний фонд, розділений на долі. Розмір Статутного фонду, його склад і порядок формування визначений Засновницьким договором.

Внеском Учасника можуть бути будівлі, споруди, устаткування і інші матеріальні цінності, цінні папери, право користування землею, водою і іншими природними ресурсами, будівлями, спорудами і устаткуванням, а також майнові права, зокрема на інтелектуальну власність, грошові кошти в грошових знаках України і у вільно-конвертованій валюті. Вартість майна, що вноситься, визначається сумісним рішенням Учасників.

Зміна вартості майна, внесеного Учасниками як внесок, не впливає на розмір частки, вказаної в Засновницькому договорі.

Учасники несуть в межах своєї частки в Статутному фонді. Обіг стягнення на долю Учасника за його особистими зобов'язаннями не допускається, окрім випадків, передбачених законодавтсовм учасники.

Майно Підприємства складають основні фонди і оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відбивається в самостійному балансі.

Майно і фінансові ресурси формуються за рахунок:

    1. Грошових і інших матеріальних внесків Учасників. 2. Продукції і прибутку, отриманому в результаті господарської діяльності, реалізації послуг, товарів, продукції, а так само інших доходів і надходжень, що випливають із статутної діяльності, зокрема валютних надходжень. 3. Кредитів і позик, отриманих в установах банків і у інших кредиторів. 4. Реалізації надлишків матеріальних цінностей. 5. Відрахування від прибутку госпрозрахункових підрозділів і господарських структур, установлених Підприємством. 6. Доходів від цінних паперів. 7. Придбаного майна інших підприємств і організацій. 8. Безоплатних і добродійних внесків і пожертвувань. 9. Інших джерел, не заборонених законодавством України. Підприємство несе відповідальність своїми зобов'язаннями тільки в межах свого майна, на якому згідно законодавства може обернене стягнення, але не несе відповідальності за зобов'язаннями держави, його органів, а так само за особистими зобов'язаннями своїх Учасників, рівно як держава, його органи і Учасники Товариства не відповідальні за зобов'язаннями останнього.

Товариство самостійно здійснює свою господарську діяльність відповідно до принципів конкуренції по відношенню до інших підприємств, за якнайповніше задоволення попиту споживачів на високоякісну продукцію (товари, послуги) при мінімальних витратах. На користь досягнення своєї мети і реалізовуючи повноваження, встановлені справжнім Статутом, Підприємство має право ухвалювати будь-які рішення і виконувати будь-які дії, що не суперечать законодавству України.

Підприємство у встановленому законом України порядку бере участь в зовнішньоекономічній діяльності, самостійно вибирає форми цієї діяльності, може відкривати свої представництва на території інших держав, брати участь в міжнародних неурядових організаціях; самостійно визначає форму розрахунків по зовнішньоекономічних операціях з тих, які не суперечать законам України і міжнародного права, безпосередньо бере і надає кредити за рахунок власних засобів у валюті, що діє на території України, іноземній валюті, як в прибудовах так і за межами України, самостійно вибирає банківський-кредитові оплату дивідендів Учасника пропорційно їх долям в Статутному фонді.

Товариство самостійно здійснює види, розміри, порядок звернення і використання фондів і оборотних коштів. Невикористані в поточному році засоби переносяться наступного року і вилученню не підлягають.

Резервний (страховий) фонд формується від чистого прибутку. Розмір щорічних відрахувань до резервного фонду визначається Зборами Учасників, але не може бути менше 5% суми чистого прибутку.

Збитки Підприємства відшкодовуються за рахунок резервного фонду, а в випадках, коли засоби резервного фонду не вистачає, за рахунок інших наявних засобів, при недоліку таких засобів, за рахунок реалізації майна Підприємства або додаткових внесків. Відшкодування збитків за рахунок Статутного фонду проводиться в останню чергу.

Підприємство користується в установленому порядку кредитами банків і третіх осіб, погашення яких проводиться з доходу від господарської діяльності в розмірах, передбачених кредитними договорами.

Підприємство самостійно вибирає форми планування своєї діяльності. Плануючи свою господарську діяльність, Підприємство керується економічними нормативами, нормами споживачів, враховуючи споживчий попит і ринкову кон'юнктуру.

Плани господарської діяльності розробляються Директором і затверджуються Зборами Учасників.

Підприємство здійснює облік своєї діяльності, веде бухгалтерську і статистичну звітність в порядку встановленому чинним законодавством і несе відповідальність за її достовірність.

Підприємство має право створювати на території України і за її межами філіали і представництва, виробничі цехи, ділянки, фундирувати дочірні підприємства, вступати в об'єднання і інші господарські структури, користуватися послугами постачальницьких підприємств і брокерських контор, випускати облігації і інші цінні папери, здійснювати цільові позики, виступати на ринку цінних паперів, бути співзасновником або учасником фондових, товарних і інших бірж, здійснювати інші повноваження, що не суперечать законодавству України.

Підприємство, виступаючи суб'єктом ринкових відносин, володіє всіма правами продавця і покупця, у зв'язку з чим має право купувати і реалізовувати в установленому порядку засіб, не заборонений до вільного ринкового звернення, проводити безготівкові і наявні розрахунки.

Підприємство самостійно визначає загальну чисельність працівників, їх професійний рівень, затверджує штати, має право привертати на договірній основі для вирішення завдань виробництва будь-яких фахівців народного господарства.

Підприємство має право самостійно встановлювати ціни послуги, що надаються, і товари, що реалізовуються, виходячи з приведених витрат планованого прибутку і попиту.

Підприємство у встановленому законодавством порядку несе відповідальність за своєчасне виконання своїх зобов'язань перед бюджетом, банками, постачальниками і споживачами та іншими контрагентами (юридичними і фізичними особами).

Для вирішення соціальних питань Підприємство має право витрачати кошти на:

    1. Оплату навчання Учасників і своїх працівників; 2. Придбання і будівництво на відшкодувальній і безвідплатній основі житла, надання позик і кредитів на будівництво житла, дач, садових будиночків, гаражів і інші цілі Учасників і працівників Товариства, що відрізнилися в праці; 3. Придбання ліків і оплату лікування в лікувальних установах, витрат на протезування, оплату оздоровчих і лікувальних путівок для працівників і Учасників Підприємство, а так само членів їх сімей; 4. Організацію харчування працівників Підприємство; 5. Інші заходи соціального характеру.

Трудові відносини працівників Підприємство регулюються законодавством про працю, сьогоденням, Статутом, іншими нормативними документами, прийнятими органами управління Підприємство.

Похожие статьи




ОЦІНKA ВИРОБНИЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ БУДІВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ПП "АЛМАЗ", Загальна характеристика підприємства "АЛМАЗ" - Управління будівельним виробництвом

Предыдущая | Следующая