Висновки - Роль мотиву і функції мотивації праці для організацій

Мотивація - це сукупність чинників, які спонукають людей поводитися певним чином. Вона важлива для менеджерів, оскільки разом із здібностями та чинниками середовища визначає індивідуальне виконання роботи.

Підходи до мотивації з погляду потреб полягають у тому, який чинник або чинники зумовлюють мотивацію. Популярні теорії: ієрархія потреб Маслова і двочинникова теорія Герцберга. Інші важливі потреби - у досягненнях, належності та владі.

Процесуальні підходи до мотивації стосуються того, як відбувається мотивація. Теорія очікувань передбачає: мотивом для працівників є віра в те, що їхні зусилля Зобразяться на високому рівні виконання роботи, що це виконання роботи приведе до винагород і позитивні аспекти результатів переважать негативні. Теорія справедливості грунтується на припущенні, що мотивом людей є досягнення та дотримання соціальної справедливості. Теорія визначення цілей допомагає використати як теорію очікувань, так і теорію справедливості.

Підхід з погляду наслідків поведінки грунтується на тому, як досягти мотивації. Його головне припущення: поведінка, завершена винагородженням, найімовірніше, буде повторена, тоді як поведінка, що має результатом негативні наслідки, має меншу ймовірність повторення. Наслідки можуть забезпечити форми підтримки, уникання, Зарання та ігнорування за допомогою графіків з фіксованими і змінними інтервали, фіксованими або змінними подіями.

Серед найпопулярніших мотиваційних стратегій сьогодні є надання повноважень, участь та альтернативні форми трудових угод.

Система винагород в організації - це головні механізми, які мають менеджери для керування мотивацією. Добре проектовані системи можуть суттєво поліпшити ставлення, мотивацією та поведінку. Ефективні системи винагород на індивідуальному рівні повинні забезпечити достатні винагороди на справедливих засадах. Сучасні системи винагород об'єднують систему заслуг та різні види преміальних систем.

Похожие статьи




Висновки - Роль мотиву і функції мотивації праці для організацій

Предыдущая | Следующая