Технічний прогрес у робочому середовищі менеджерів - Естетичні вимоги до робочого середовища

Зміни в технологічному зовнішньому середовищі можуть поставити організацію в безнадійно програшне конкурентне становище. Технологічні нововведення (АРМи, комп'ютерні мережі підприємств) впливають на ефективність послуг та нові введення які очікують споживачі від організації. Але не всі організації знаходяться під впливом швидкого науково-технічного прогресу. Так, товариство (ТОВ, ООО, і т. п.) належить саме до таких організацій, до мети діяльності даної організації входить впровадження нової техніки і передового досвіду, щодо розповсюдження послуг мережі Internet, складних робіт, операцій по розрахунках зі споживачами та підприємствами.

Керівництво завжди повинно вміти оцінювати як вплинуть на структуру організації та її діяльність загальні зміни стану науково-технічного прогресу. Стан НТП впливає на вартість всіх вхідних ресурсів і здатність споживачів купувати певні товари та послуги.

Теоретичною базою сучасного облаштування робочого місця є технічна естетика й дизайн - наукова дисципліна, яка комплексно вивчає соціальні, естетичні, функціональні, ергономічні і технічні аспекти формування предметно-просторового середовища менеджерів і складає науково-методичні основи естетиці.

Виникнення дизайну пов'язано з розвитком промисловості наприкінці XIX ст., коли вузька спеціалізація виробництва призвела до руйнування універсальності творчих сил людини та, як наслідок, до втрати естетичної цінності предметів.

Мета дизайну (художнього конструювання) полягає у формуванні гармонійного предметного середовища, яке найбільш повно задовольняє духовні потреби людини, а на робочому місті ще й сприяє підвищенню продуктивності праці.

Предмети праці менеджерів, які є результатом діяльності дизайнера, повинні бути функціональними, а саме: досконало виконувати своє практичне призначення; бути зручними та безпечними під час експлуатації, тобто задовольняти вимоги ергономіки; бути естетично виразними, тобто мати інформаційно-виражальну форму і бути цілісними композиційне. Наприклад, комп'ютерний стіл з комп'ютером та його облаштуванням з максимальної відсутністю дротів, й кабелів, наявністю рухливих й крутячих поличок.

Все це буде сприяти зручності в роботі, швидкому прийняттю рішень, тому що завжди можна швидко дотягтися до будь-якого предмета на столі, чи повернувши (підтягши) рухливі частини столу, трансформувавши стіл.

Для досягнення композиційної цілісності дизайнер офісів де працюють менеджери використовує можливості ритму, кольору, масштабу, співвідношення світла та тіні, пустоти та об'єму у поєднанні з особливостями звукового оформлення, освітлення тощо. Наприклад, у Японії часто ставлять поруч із АРМ менеджера, на столі, кактус у невеликому горшечку, що забезпечує й комфортність праці й захист від випромінювань монітору.

Отже, слід висунути тезу про схожість естетиці робочого місця не тільки з технічною творчістю, з одного боку, але й з художньою творчістю - з іншого, при збереженні власної специфіки.

У теорії дизайну з 1980-х років домінує ідея проектної культури. Вона народилася в XX ст. із характерної для європейської культури Нового часу утопії подолання розриву між Красою і Корисністю. Проектна культура в ідеалі не розділяється на "мистецтво" і "техніку".

Зміст терміна "проектна культура" осягає комплекс засобів і форм. інституціональне організованої проектної діяльності, яка функціонально пов'язана з системами управління, планування. і є особливого роду виробництвом проектної документації, у мові якої передбачається бажаний результат дій і образ майбутнього об'єкта - речі, предметного середовища, системи діяльності, способу життя в цілому тощо.

Але крім характеристики інституціональної проектної діяльності проектна культура сучасності є відмінною стильовою рисою сучасного мислення, однією з найважливіших типологічних ознак сучасної культури майже у всіх основних її аспектах, пов'язаних з діяльністю людини. Впливу проектної культури зазнають сучасні наука, мистецтво, психологія людини, її відношення до світу, до соціального і предметного середовища; у формах споживання і творчості також присутні риси проектного переживання світу, тобто передбачення таких його образів, котрі повинні бути створені внаслідок людської життєдіяльності.

Отже, естетична діяльність й облаштування робочого міста у сукупності всіх видів та форм пронизує різні сфери людської діяльності, естетизує її, мотивує до створення якісного продукту, підносить саму суб'єктивність особистості.

Похожие статьи




Технічний прогрес у робочому середовищі менеджерів - Естетичні вимоги до робочого середовища

Предыдущая | Следующая