Лікування цукрового діабету з використанням хризантеми - Фармакогностичне вивчення рослин роду хризантема

1. Чай Гонсин

Основні інгредієнти: Парагвайський чай (Ilex Paraguariensis); трава материнки звичайної (Origanum vulgare L.); насіння моркви дикої (Daucus carota L.); листя м'яти перцевої (Mentha piperita L.); квітки хризантеми індійської (Chrysanthemum indicum L.); листя оливи (Olea europoea L.); трава люцерни (Medicago sativa L.); трава каламинти сірої (Calamintha incana).

Показання до застосування: при стресових ситуаціях, при функціональних і нервових розладах, важких фізичних навантаженнях, при безсонні і нервовому порушення, депресіях, слабкості, апатії, неврозах, для стимуляції імунітету, для виведення з організму шлаків, токсинів, жирів, для зниження рівня цукру і холестерину в крові, при головних болях, при коронарній недостатності, при атеросклерозі, для нормалізації кров'яного тиску, при люмбаго, ревматизмі, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, кольках, запорах, атонії кишечника при підвищеній кислотності, захворюваннях жовчного міхура, жовчовивідних шляхів і печінки при захворюваннях органів дихання та дихальних шляхів.

Спосіб застосування: 1 пакетик чаю заварюють в 1 л гарячої (70'С) води протягом 10-30 хвилин. Випити 1 склянку вранці натщесерце, а решту пити протягом дня. При тривалому вживанні можна скоротити прийом до 1 склянки на день. Зверніть увагу! Заварювати чай Гонсин слід водою при температурі не вище 70єС.

Збір з хризантемою при діабеті

В даний час для лікування хворих на інсулінозалежний цукровий діабет в клінічних умовах застосовується замісна терапія, яка лише тимчасово компенсує дію.

Відомий спосіб лікування цукрового діабету набором трав, що включає чорницю звичайну (пагони), квасолю звичайну (стулки квасолі), аралію манчжурську або заманиху високу (коріння), хвощ польовий (трава), шипшину (плоди), звіробій звичайний (трава), ромашку лікарську (квітка ). При застосуванні препарату для лікування інсулінзалежних хворих відзначався більш стабільний перебіг захворювання, що дозволило зменшити дози інсуліну, необхідного для компенсації цукрового діабету.

Цей збір було запатентовано першого травня 2000 року у Російській Федерації.

Завдання запропонованого збору полягає у створенні способу лікування інсулінозалежного цукрового діабету, що дозволяє повністю відмовитися від застосування інсуліну.

Лікування інсулінозалежного цукрового діабету( 1 типу) полягає у введенні інсуліну та прийомі антидіабетичного лікарського збору, що містить кропиву, астрагал, полин, буркун, кульбаба та лист чорниці. У процесі лікування дозу інсуліну поступово знижують на 0,3-0,5 ОД інсуліну на місяць аж до повного скасування замісної терапії. До складу лікарського збору додатково вводять лікарські трави, збагачені іонами хрому. Лікарський збір складають з лікарських рослин в наступному співвідношенні, ваг. ч. :

Кульбаба лікарська - 2 - 10

Сухоцвіт болотний - 2 - 6

Тис гострокінцевий - 6 - 10

Чорниця звичайна - 10 - 20

Черноголовка звичайна - 2 - 3

Посконник Ліндлея - 4 - 10

Порія кокосовидна - 2 - 20

Коричник китайський - 2 - 6

Брусниця звичайна - 10 - 60

Лохина болотна - 10 - 60

Кропива дводомна - 6 - 10

Кизил лікарський - 20 - 60

Ямс китайський - 2 - 6

Шоломниця байкальска - 10 - 60

Хризантема китайська - 6 - 10

Коптіс китайський - 10 - 20

Береза китайська - 6 - 10

Жимолость японська - 6 - 20

Кардамон дурнушниковий - 2 - 6

Пуерарія волосоподібна - 6 - 10

Наперстянка пурпурна - 1 - 2

Диоскорея звичайна - 2 - 10

Спаржа клубенькова - 6 - 10

Атрактілодеса яйцевидна - 10 - 20

Луб оксамиту амурського - 6 - 10

Астрагал перетинчастий - 6 - 10

Істод тонколистий - 6 - 10

Кодонопсіс дрібноволосистий - 2 - 6

Купина запашна - 2 - 6

Перстач піжмолисний - 10 - 20

Норічник Ольдгема - 1 - 2

Горіх айлантолістний - 2 - 6

Рогіз широколистий - 6 - 10

Родіола рожева - 10 - 20

Лист горіха манчжурского - 10 - 20

Оболонки квасолі - 10 - 60

Насіння вики - 2 - 10

Квітки кукурудзи - 10 - 60

Хміль запашний - 10 - 60

Кореневища борця Фішера - 1 - 2

Коріння лопуха великого - 20 - 100

Полин Сіверса - 2 - 20

Горець пташиний - 10 - 60

Хвощ польовий - 20 - 100

Буркун жовтий - 10 - 100

Карагана гриваста - 2 - 6

Паслін чорний - 1 - 6

Чорниця звичайна - 10 - 60

Пирій повзучий - 6 - 20

Подмаренник справжній - 2 - 6

Талабан польовий - 2 - 6

Частуха східна - 2 - 6

Зимолюбка зонтична - 2 - 10

Елеутерокок колючий - 6 - 60

Женьшень справжній - 10 - 40

Калопанакс семілопастний - 2 - 6

Аралия висока - 10 - 60

Заманиха висока - 2 - 6

Акантопанакс сидячеквітковий - 6 - 10

Солодка гола - 2 - 10

Льон звичайний - 10 - 60Механизм дії полягає в наступному: одночасний прийом фітопрепарату, збагаченої іонами хрому, і ін'єкцій інсуліну з подальшим зниженням дозування інсуліну:

    - знижує рівень цукру в крові, підвищує толерантність організму до вуглеводів, виявляє потенціюючу дію на гіпоглікемічний ефект інсуліну, що в свою чергу прискорює процес компенсації; - через деякий час -- від двох місяців до одного року викликає регенерацію острівцевих частини підшлункової залози, при цьому дрібні острівці Лангерганса утворюються, як і в ембріогенезі, з малодиференційованих клітин вставних відділів залози, що призводить до збільшення площі острівцевих тканини і підвищує утворення ендогенного інсуліну; - перешкоджає гюкозурії, падінню рівня глікогену в печінці і м'язах, підвищує інсулінову активність крові, чинить захисну дію на островковый апарат підшлункової залози; - зв'язує молекули інсуліну з рецепторами клітинних мембран за рахунок присутності іонів хрому, що багато в чому попереджає інсулінорезистентність; - попереджає розвиток ускладнень: ретинопатію, нефропатию, нейропатію, порушення трофіки тканин ("діабетична стопа"), нейродистрофичну сліпоту, аміотрофію, енцефалопатію; - зупиняється і з часом (від 1 року) регресує інфільтрація острівцевих тканин лімфоцитами, попереджає розвиток дифузного фіброзу острівкового апарату, гіаліноз острівців і накопичення гіалінових мас між клітинами і навколо кровоносних судин.

Результати клінічних випробувань збору що проводилися Лікувально-діагностичним центром "Інтегративна медицина" Російського наукового центру хірургії Російської академії медичних наук протягом 1997-1999 рр., зведені в таблиці. Хворі були розділені на три вікові групи: від 4 до 12 років, від 12 до 18 років та від 18 до 45 років. Вибірка пацієнтів склала не менше 150 чоловік для кожної вікової групи з діагнозом: інсулінозалежний діабет 1-го типу.

Апробація способу показала його найбільшу ефективність при лікуванні хворих у віці до 18 років. У цій віковій категорії вміст цукру в крові в результаті лікування нормалізувався, в більш старшій групі воно наблизилося до норми. Протипоказань застосування способу не виявлено, однак для вікової групи після 45 років він менш ефективний.

Пропонований лікарський збір може застосовуватися також при лікуванні деяких форм інсулінонезалежного цукрового діабету (2-й тип): тропічний діабет (пакреатический, панкреатогенний), порушення толерантності до глюкози [23].

Протипоказання до застосування хризантеми

Лікарські засоби, що містять у своєму складі хризантему протипоказано застосовувати під час вагітності та у період лактації, а також при індувідуальній непереносимості.

Висновки
    1. Визначено етіологію, патогенез, кліничні прояви захворювання. цукровий діабет, та можливі ускладнення, викликані перебігом захворювання та терапією. 2. Наведено шляхи лікування захворювання:
      - фармакотерапія; - дієтотерапія; - фітотерапія.
    3. Збір з хризантемою може бути використаний для лікування цукрового діабету Iтипу. 4. Наведено протипоказання застосування рослин роду хризантема.

Похожие статьи




Лікування цукрового діабету з використанням хризантеми - Фармакогностичне вивчення рослин роду хризантема

Предыдущая | Следующая