Застосування рослин роду хризантема у медичній практиці - Фармакогностичне вивчення рослин роду хризантема

Лікарські препарати, до складу яких входить екстракт хризантеми індійської мають заспокійливу, нейрозахисну, гіпотензивну, імуномоделюючу, болегамуючу, протизапальну, ранозагоювальну, антимікробну, бактеріостатичну і бактерицидну дії. Спиртовий екстракт використовують при інвазії гемолітичним стрептококом, золотистим стафілококом і менінгококом.

Біологічно активні речовини рослини пригнічують активність пухлин, особливо при гепатоцелюлярній карциномі - поширеній злоякісній формі раку печінки.

Китайські онкологи Xi'an Jiaotong University досліджували вплив екстракту квіток хризантеми на пригнічення проліферації клітин та апоптозу, а також основних механізмів при розвитку хвороби на клітинній лінії HCC MHCC97H. Для аналізу використовували гепатоцити лабораторних щурів і клітини ендотелію людини. Визначали ступінь апоптозу клітин, регуляцію клітинного циклу і потенціал мембран мітохондрій. Було виявлено, що витяг з хризантеми перешкоджав проліферацї ракових клітин, а апоптоз супроводжувався зниженням мембранного потенціалу мітохондрій, звільненням цитохромів С і активацією білків каспаза-9 і каспаза-3. Екстракт квіток не впливав на нормальні клітини, але був ефективним у відношенні апоптозу, блокував клітинний цикл і через мітохондріальний шлях регулював білки в клітинах MHCC97H. Терапевти бачать в рослині важливий потенціал для боротьби з раковими утвореннями [ 2, 24, 26 ].

Похожие статьи




Застосування рослин роду хризантема у медичній практиці - Фармакогностичне вивчення рослин роду хризантема

Предыдущая | Следующая