Фізичні та хімічні властивості сполук ртуті - Токсикологія сполук ртуті

Ртуть ( меркурій ) - полі ізотопний елемент; в природі зустрічається 7 її стабільних ізотопів.

Ртуть іноході зустрічається в природі у вільному стані краплями в породах, однак частіше у вигляді сульфіду ртуті HgS або кіновару.

За фізичними властивостями ртуть-сріблясто-білий метал, рідкий при звичайній температурі. Питома електропровідність ртуті за 0*C дорівнює 58% електропровідності срібла. Молекули ртуті моно атомні.

Ртуть здатна розчиняти метали. Такі розчини мають назву амальгам. Від інших сплавів амальгами відрізняються тим, що більшість з них при звичайних умовах-рідкі або м'які. Дуже легко утворюються амальгами з такими металами, як Li, K, Na., Ag, Au, Zn, Cd, Sn, Pb. Зовсім не амальгамуються Fe, Ni, Co, Mn. Особливо ускладнене утворення амальгам з металами, поверхня яких вкрита оксидною плівкою.

В хімічному відношенні ртуть-малоактивний метал. В ряді напруг вона знаходиться справа від водню, отже іонів водню не відновлює. На зовнішньому електронному шарі має 2 електрони, які втрачає в реакціях окиснення, переходячи у Hg2+.На властивості ртуті впливає лантаноїдне стискання і порівняно більша стійкість конфігурації 6s2.

Ртуть здатна розчинятися тільки в кислотах - окислювачах. При розчиненні ртуті в концентрованій сірчаній кислоті сірка відновлюється до оксиду сірки. За звичайної температури ртуть не окислюється киснем завдяки не стійкості HgO, але окиснюється хлором і сіркою. Іони ртуті є сильними окисниками і тому із своїх сполук відновлюються всіма металами, що знаходяться в ряді напруг зліва від ртуті. Іони ртуті можуть відновлюватися не лише металами, а й іншими відновниками різної хімічної природи.

На відміну від Zn2+ і Cd2+ , які при взаємодії з аміаком утворюють переважно розчинні комплексні сполуки. З аміаком здатні реагувати не тільки прості галогеніди ртуті а й комплексні.

Похожие статьи




Фізичні та хімічні властивості сполук ртуті - Токсикологія сполук ртуті

Предыдущая | Следующая