Визначення ізоферментного спектру гваякол пероксидази, Техніка безпеки праці в лабораторії - Вплив іонів міді, кадмію та заліза на вміст низькомолекулярних антиоксидантних сполук та активність гваяколпероксидази і глутатіонредуктази тютюну

Виявлення ізоферментних спектрів гваякол пероксидази в ПААГ в нативних умовах проводили за загальною методикою ... [].

Гель для електрофорезу готували як вказано в таблиці 1.

Електрофорез проводили за напруженості протягом 3 годин. Після закінчення електрофорезу гель ... .

В кожну лунку гелю наносили по .... мкл білку. В місцях локалізації гваякол пероксидази на гелі спостерігали появу оранжевих смуг на темному фоні, що пов'язано з розщепленням пероксиду водню під дією ферменту. Реакцію зупиняли ... .

Таблиця 1

Приготування ПААГ для проведення електрофорезу білків у нативних умовах

Компонент

Розділяючий гель

Концентруючий гель

Бідистильована вода, мл

1,5 М трис-HCI (pH=8,8), мл

0,5 М трис-HCI (pH=6,8), мл

30% АКА-БІС, мл

Гліцерин, мг

10% АПС, мкл

ТЕМЕД, мкл

Загальний об'єм, мл

Техніка безпеки праці в лабораторії

Вимоги безпеки перед початком роботи

    1. Лабораторія має знаходитись у прибраному та чистому стані; на робочих місцях повинні знаходитись лише необхідні прилади та матеріали, інші реактиви та матеріали зберігаються в шафах або на складі. 2. Перед початком роботи потрібно:
      - оглянути та впорядкувати робоче місце; - перевірити витяжну систему; - перевірити правильність підключення устаткування до електромережі; - перевірити справність струмопровідних дротів та відсутність оголених ділянок; - переконатися у наявності захисного заземлення приладів.
    3. Забороняється приступати до роботи за виявлення пошкодження обладнання. Працівник зобов'язаний повідомити керівника про виявлені пошкодження.

Вимоги безпеки під час виконання роботи

Під час роботи в лабораторії слід дотримуватись таких правил:

    1) необхідно використовувати захисний одяг (лабораторний бавовняний халат, за необхідності гумові рукавички та окуляри або захисну маску; при роботі з дрібнодисперсними речовинами потрібно носити респіраторні маски); 2) двері під час роботи повинні бути зачинені; 3) при роботі з вибухонебезпечними та легкозаймистими речовинами потрібно дотримуватись запобіжних заходів. Зберігати вибухонебезпечні та легкозаймисті речовини необхідно в окремих приміщеннях у невеликих кількостях та в місцях, захищених від світла, вологи і пилу; 4) при роботі з леткими речовинами слід користуватись витяжною шафою.

У приміщеннях кафедри забороняється:

    - працювати без нагляду співробітника або лаборанта; - працювати у верхньому одязі; - користуватися косметикою, палити, їсти, пити та зберігати продукти харчування; - набирати реактиви у піпетки ротом;

Викидати в раковини скло, сміття, виливати концентровані кислоти, луги, органічні розчинники, легкозаймисті та горючі рідини;

Користуватись електронагрівачами, джерелами відкритого вогню (сірниками, запальничками тощо);

Переносити обладнання без дозволу зав. кафедрою або зав. лабораторією;

Користуватись зіпсованими електроприладами;

Самостійно проводити ремонт розеток, вимикачів, запобіжників;

Користуватись витяжними шафами з розбитим склом або непрацюючою вентиляцією;

Зберігати реактиви у посуді без етикеток.

Вимоги безпеки після закінчення роботи

По закінченні роботи кожний працівник зобов'язаний:

    - привести до порядку робоче місце, прилади та апаратуру; - виходячи останнім, зачинити вікна (кватирки), вимкнути світло, газ, перевірити чи вимкнені всі електроприлади та закриті крани, зачинити приміщення на ключ. Ключі передаються черговому охоронцю, про що робиться запис в журналі.

Надання першої медичної допомоги

У випадку ураження людини струмом перш за все потрібно вимкнути рубильники та викликати "Швидку допомогу" за номером 103.

Похожие статьи




Визначення ізоферментного спектру гваякол пероксидази, Техніка безпеки праці в лабораторії - Вплив іонів міді, кадмію та заліза на вміст низькомолекулярних антиоксидантних сполук та активність гваяколпероксидази і глутатіонредуктази тютюну

Предыдущая | Следующая