Розрахунок системи штучного освітлення при обробці експериментальних даних - Температурна залежність інтенсивності і напівширини спектрів індивідуальних смуг фотолюмінесценції іонів Mn2+ в кристалах ZnS

Відповідно до теми дипломної роботи як об'єкт дослідження в розділі "Охорона праці" взято приміщення кімнати 501 на кафедрі радіоелектроніки у зв'язку тим, що основна робота по розрахункам і обробці експериментальних даних для написання роботи проводилась саме там.

Приміщення кімнати знаходиться на п'ятому поверсі будівлі. Загальна площа приміщення становить 36 м2(довжина та ширина по 6м), висота - 4 м, об'єм - 144 м3, приміщення має чотири вікна. Кількість працюючих у приміщенні - 4 робітника(4 робочих місця). Отже, на одного працюючого в приміщенні припадає: 36 : 4 = 9 (м2/чол.) робочої площі та 144: 4 = 36 (м3/чол.). Згідно із ДСанПіН 3.3.2-007-98 на кожного працюючого повинно приходитися не менше 6 м2 робочої площі та не менше 20 м3 об'єму на постійних робочих місцях. Висота приміщення - не менше 2,5 м. Отже, нормативи розмірів та забезпечення працюючих робочою площею в кімнаті дотримано. У приміщенні розміщені 4 письмових стола, одна шафа для зберігання документів.

Згідно з вихідними даними задачі по розрахунку у кімнаті має бути 4 комп'ютери(це мінімум 24 м2 та 80 м3 робочої площі - як бачимо вище, норми виконанні ). Маємо провести розрахунок штучного освітлення методом світлового потоку, вибрати кількість та тип використовуваних ламп.

Згідно з ДБН В.2.5.-28-2006 та методичними вказівками до вивчення курсу "Безпека життєдіяльності" розділ "Промислове освітлення" робота за комп'ютером відноситься до характеристики зорової роботи високої точності, IІІ розряду, об'єкти розрізнення 0,3 - 0,5 мм., а рівень нормованої освітленості = 300 лк [24].

Визначаємо індекс приміщення:

,

Де А - довжина виробничого приміщення, А= 6м,

В - ширина виробничого приміщення, В=6м.

- висота розташування освітлюючих точок (=--, де - висота приміщення(4 м), - висота робочої поверхні над підлогою(0,7м), - відстань світильного центру світильника від стелі(0,3 м)), = 4-0,7-0,3=3(м).

Використовуємо для освітлення люмінесцентні лампи типу ЛБ-40.

За таблицею 4 [22] визначимо коефіцієнт використання світлового потоку для індексу приміщення І = 1. Коефіцієнт відбиття стін та стелі відповідно дорівнюють:

Значення світлового потоку для лампи ЛБ-40: ФЛ = 2100 лм.

Світловий потік, необхідний для виконання нормованого освітлення приміщення, розраховується за формулою:

Де - рівень нормованої освітленості, = 300 лк ;

- площа виробничого приміщення,

- коефіцієнт запасу, [22];

- коефіцієнт мінімальної освітленості, [22];

U - коефіцієнт використання світлового потоку, U = 0,49 ;

(Лм)

Розрахуємо необхідну кількість світильників за формулою:

N- кількість світильників;

F- світловий потік, F = 31518 Лм;

F L - світловий потік лампи, F L = 2100 Лм

- кількість світильників;

- кількість ламп у світильнику, n = 2.

Таким чином встановлено, що в приміщенні нормований рівень освітлення досягається при встановленні 8 світильників.

В розділі "Охорона праці" був проведений аналіз небезпечних та шкідливих факторів, які виникають в процесі експлуатації кріогенної техніки. За результатами цього аналізу були запропоновані заходи по створенню безпечних умов праці. Було розраховане загальне штучне освітлення методом світлового потоку для приміщення, де проводилися усі основні розрахунки.

Похожие статьи




Розрахунок системи штучного освітлення при обробці експериментальних даних - Температурна залежність інтенсивності і напівширини спектрів індивідуальних смуг фотолюмінесценції іонів Mn2+ в кристалах ZnS

Предыдущая | Следующая