Медичні профілактичні заходи щодо збереження здоров'я та підвищення працездатності працівників - Дослідження попиту годинників з метою оптимізації номенклатури на прикладі фірми "Годинникар"

Медичним профілактичним заходам повинна приділятись значна увага. До цих заходів, в основному, належать: медичні огляди (попередні та періодичні ); раціональне та профілактичне харчування; спеціальні вправи, самомасаж і психофізіологічне розвантаження.

Періодичні медичні огляди забезпечують динамічний нагляд за станом здоров'я працівника, виявлення ранніх ознак впливу несприятливих виробничих факторів на організм, а також захворювань, які не дають продовжувати роботу за даною професією. Вони повинні проводитися раз у два роки комісією в складі терапевта, невропатолога й офтальмолога.

Основними критеріями оцінки придатності до роботи з ЕОМ повинні бути показники стану органів зору: гострота зору, показники рефракції, стан бінокулярного апарата ока й ін. Жінки, що працюють з ЕОМ, обов'язково оглядаються лікарем акушером-гінекологом раз у два роки.

При виявленні хронічних неспецифічних захворювань працюючі з ЕОМ повинні бути узяті на диспансерний облік.

Основною метою попереднього медичного огляду є встановлення початкового стану здоров'я претендента, і визначення його фізичної та психічної придатності до роботи за конкретно обраною професією.

Комплекси нескладних фізичних вправ, які щоденно виконуються в процесі роботи сприяють покращенню функціонального стану організму, підтриманню високого рівня працездатності та збереженню здоров'я працівників. Взагалі, у виборі профілактичних вправ і проведенні самомасажу потрібний суто індивідуальний підхід, який дозволяє враховувати зміст та характер трудової діяльності, режим праці, побутові й інші умови життєдіяльності користувачів комп'ютерів.

При організації праці, що зв'язана з використанням ЕОМ для збереження здоров'я робітників, запобігання професійних захворювань і підтримки працездатності варто передбачати регламентовані перерви для відпочинку у робочих змінах.

Установлюються такі режими праці і відпочинку при роботі з ЕОМ при восьмигодинній робочій зміні в залежності від характеру праці:

    - для розроблювачів програм із застосуванням ЕОМ варто призначати регламентовану перерву для відпочинку тривалістю 15 хвилин через кожну годину роботи; - для операторів із застосуванням ЕОМ потрібно призначати регламентовані перерви для відпочинку тривалістю 15 хвилин через кожні 2 години роботи ; - для операторів комп'ютерного набору варто призначати регламентовані перерви для відпочинку тривалістю 10 хвилин після кожної години роботи.

Похожие статьи




Медичні профілактичні заходи щодо збереження здоров'я та підвищення працездатності працівників - Дослідження попиту годинників з метою оптимізації номенклатури на прикладі фірми "Годинникар"

Предыдущая | Следующая