Заходи щодо поліпшення умов праці і підвищення продуктивності працівників - Дослідження попиту годинників з метою оптимізації номенклатури на прикладі фірми "Годинникар"

Правильна організація робочих місць сприяє усуненню загального дискомфорту, зменшенню втомлюваності працівника, підвищенню його продуктивності. Організація робочого місця передбачає: а) правильне розміщення робочого місця у виробничому приміщенні; б) вибір ергономічного обгрунтованого робочого положення, виробничих меблів з урахуванням антропометричних характеристик людини; в)раціональну компоновку обладнання на робочих місцях; г) урахування характеру й особливостей трудової діяльності.

Робочі місця з обчислювальною технікою варто розміщати щодо світлових прорізів, щоб природне світло падало збоку переважно ліворуч.

При розміщенні робочих столів з обчислювальною технікою варто дотримувати таких відстаней між бічними поверхнями обчислювальної техніки - 1,2м, відстань від тильної поверхні від одного екрана до іншого - 1,5 м.

Висота поверхні робочого столу, з обчислювальною технікою повинна регулюватися в межах 680-800 мм, а ширина та глибина - забезпечувати можливість виконання операцій у зоні досяжності монітора (рекомендовані розміри: 600-400 мм - ширина, глибина - 800-1000 мм).

Робочий стіл повинний мати простір для ніг висотою не менш 600 мм. Висота поверхні сидіння повинна регулюватися в межах 400-500 мм, а ширина і глибина не менш 400 мм.

Для зниження статичної напруги м'язів верхні кінцівки повинні використовувати стаціонарні чи змінні підлокітники довжиною не менш 250 мм, а шириною 10-70 мм.

Екран повинний розміщатися на оптимальній відстані від очей, що складає 600-700 мм.

Клавіатуру потрібно розміщати на поверхні столу на відстані 100-300 мм від краю, не допускаючи її хитання. Допускається розміщувати клавіатуру на спеціальній, регульованій за висотою, робочій поверхні окремо від столу.

Від правильного розміщення обладнання на робочому місці вагомо залежить працездатність, затрачені зусилля при виконанні роботи, динаміка розвитку втоми, загальний функціональний стан організму користувача.

Похожие статьи




Заходи щодо поліпшення умов праці і підвищення продуктивності працівників - Дослідження попиту годинників з метою оптимізації номенклатури на прикладі фірми "Годинникар"

Предыдущая | Следующая