"Звід законів Російської імперії" - воля нового імператора - Гендерний аналіз лідера "М. М. Сперанський"

У державній раді з 21 листопада 1821 р. по 21 грудня 1822 р. знову відновилися суперечки по наданим комісією проектам. З 1343 статей, запропонованих Сперанським і розглянутим на 49 засіданнях Ради, ніхто не вніс зміни до 622 статей. Бурхливі дискусії викликали статті, регулюючі договірні, шлюбно-сімейні і спадкові відносини [2, c. 149].

1 грудня 1825 р. в Таганрозі, в будинку Папкова, від гарячки та з запаленням мозку у віці 47 років, помер Олександр I. Олександр Пушкін написав епітафію: "Всю жизнь свою провел в дороге, простыл и умер в Таганроге" [3, c. 305].

На трон вступив його наступник Микола I (1825 - 1855рр.) У 1826 р. М. М. Сперанський направив імператору Миколі I кілька записок з пропозицією продовжити кодифікаційну роботу. Докази Сперанського було визнано досить вагомими і вони послужили створенню другого відділення його величності власної канцелярії [5, c. 237].

Першою стадією громіздкої систематизації за задумом Сперанського повинно бути "Повне зібрання законів". Юридична техніка упорядкування "Зводу" виходила з наступної методики:

Статті "Зводу", що засновані на одному діючому указі, слід викладати тими ж словами, які містяться у тексті та без змін;

Статті, засновані на декількох указах, слід викладати словами головного указу з доповненнями і поясненнями з інших указів;

Під кожною статтею посилатися на укази, що в неї ввійшли;

З текстів законів, що суперечать один одному обирати кращий або більш пізній [7, c. 205].

У результаті, до початку 1830 р. було створено 45 великих томів, що містять близько 42 тисяч статей. "Звід законів Російської імперії" мав складатися з таких розділів:

    1. "Основні державні закони"; 2. "Загальні губернські установи", "Особливі губернські установи"; 3. "Статут про державну службу"; 4. "Статут про повинності"; 5. "Статут про податі і мита"; 6. "Статут митний"; 7. "Статут монетний, гірський і про добування солі"; 8. "Статути лісові, оброчних статей і статут державних населених маєтків в Західних та Прибалтійських губерніях", "Статути лічильні"; 9. "Закони про стани"; 10. "Закони цивільні", "Закони про судочинство і стягнення цивільних", "Закони межові"; 11. "Статути духовних справ іноземних сповідань", "Статути Кредитний, Торговий, про Промисловість Фабричну і Заводську, і Статут Ремісничий"; 12. "Статути шляхів сполучення, поштові, телеграфічні, будівельні, і пожежні", "Статути про міське і сільське господарство, про благоустрій в казенних і козацьких селищах, і про колонії Іноземців в імперії"; 13. "Статути про народне продовольство, про громадське піклування, лікарське"; 14. "Статути про паспорт, про попередження і припинення злочинів, цензуру, про тих хто є під вартою, про засланців"; 15. "Закони кримінальні" [7, c. 245].

Похожие статьи




"Звід законів Російської імперії" - воля нового імператора - Гендерний аналіз лідера "М. М. Сперанський"

Предыдущая | Следующая