ОПИС ФУНКЦІОНАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ТА ПРОГРАМНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТОВАНОЇ СИСТЕМИ, Функціональне призначення та технологічні особливості розробки - Гнучка система інформаційної підтримки підвищення кваліфікації персоналу ДП №9

Функціональне призначення та технологічні особливості розробки

Метою дипломної роботи є розробка гнучкої системи підтримки підвищення кваліфікації працівників ДП№9. Що фактично означає створення повноцінної системи тестування працівників з можливістю автоматичного оцінювання, та реєстрації результатів тестування.

Також система тестування має надавати адміністратору системи можливість швидкого та зручного реєстрування нових користувачів, та створення тестової бази.

Мінімальний склад програмних та технічних засобів, при яких працює система (клієнтська частина):

Будь-який комп'ютер, з можливістю роботи в локальній мережі;

Будь-який провідник (browser) з підтримкою технології Java-script та CSS.

Для нормального функціонування серверної частини системи достатньо будь-якого комп'ютеру на якому зможе працювати сервер Apache з підключеними модулями: PHP та MySQL.

Система загалом може функціонувати під керівництвом будь-якої операційної системи, або навіть під керуванням різних операційних систем для клієнтської та серверної частин проекту. Додаткових вимог щодо встановлення будь-якого стороннього програмного забезпечення чи додаткових апаратних модулів немає.

Розроблена система пройшла апробацію в ДП№9 підприємства ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг". Вона дозволяє вирішувати багато поточних задач пов'язаних з оцінюванням якості знань персоналу, які, де-далі більше, стає неможливим виконувати тільки вручну.

Величезний обсяг роботи з проведення тестувань, обрахунку результатів та час, що витрачається на очікування, за рахунок уведення системи в пробному режимі роботи, значно знизився.

Обслуговування системи може виконувати лише один фахівець, для цього не потрібно якихось спеціальних знань чи навичок, за винятком тих випадків, коли потрібно реорганізувати систему, чи змінити умови тестування. Таким чином введення системи в експлуатацію ні яким чином не впливає на штатний розклад підприємства.

Далі буде наведено загальну схему використання системи (рис. 5.1).

Початок роботи з системою слід розділити на два етапи:

Робота з користувачами

Робота з тестовим матеріалом

Все вищезазначене дійсне лише для адміністратора системи, адже звичайний користувач системи може лише отримати доступ до тесту у режимі заліку, та після здачі -- у режимі ознайомлення з вірними відповідями. Вся робота з оцінювання виконується автоматично і не може бути змінена чи скорегована звичайним користувачем.

загальна схема використання системи

Рис. 5.1 Загальна схема використання системи

Як видно з рисунку, адміністратор системи вповноважений для будь-яких змін в системі, тож несе неабияку відповідальність. Адже необачні дії можуть призвести до втрати важливої інформації і її повернення не можливе в майбутньому. Отже перш ніж вносити зміни до яких-небудь параметрів системи тестування адміністратор має серйозно замислитись і декілька разів перевірити те що має зробити, аби не нашкодити системі непоправно.

В цілому система досить стабільна і не потребує переробок під час роботи, коригувати систему потрібно лише в тому випадку, коли змінюється сам тип тестування, тобто лише це призводить до ручного програмування деяких модулів і залучення кваліфікованих фахівців у галузі розробки клієнт-серверних додатків.

Але такі випадки поодинокі, бо в наданих умовах не виникає необхідності кардинально змінювати систему тестування часто, адже робота з перевірки персоналу досить-таки стандартизована і використовується декілька років поспіль без суттєвих змін.

А внесення змін щодо стандартів, нормативів тощо, можливе і без додаткової кваліфікації і може бути виконане відповідальним співробітником досить легко. Адже для цього і розроблено інтерфейс роботи з тестовим матеріалом.

Ознайомлення з інформаційними потоками системи можливе завдяки схемі наведеній на рис. 5.2.

схема інформаційних потоків системи тестування

Рис. 5.2 Схема інформаційних потоків системи тестування

В наданій схемі зображено основні інформаційні потоки системи тестування. Як зрозуміло зі схеми основний потік складає інформація яка надходить від користувачів що тестуються. Це основний потік, адже одночасно користуватись системою можуть багато користувачів одночасно і знаходитись вони можуть в різних цехах, та підрозділах.

Тож потік інформації від розподілених користувачів може сягати неймовірних обсягів, за рахунок використання одного серверу, та клієнтів, що розподілені на території підприємства у різних відділках, де для роботи пристосовані спеціальні тестувальні класи (від п'яти до 10 робочих станцій).

Похожие статьи




ОПИС ФУНКЦІОНАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ТА ПРОГРАМНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТОВАНОЇ СИСТЕМИ, Функціональне призначення та технологічні особливості розробки - Гнучка система інформаційної підтримки підвищення кваліфікації персоналу ДП №9

Предыдущая | Следующая