Розробка АСО "Роботи студентського гуртожитку", Створення таблиць - Розробка автоматизованної системи для обліку роботи студентського гуртожитку

Створення таблиць

Перед початком роботи в Borland C ++ Builder, створюємо таблиці в програмі DataBaseDesktop - призначена для створення і редагування даних і структур таблиці БД. Запустити програму DataBaseDesktop можна за допомогою відповідного файлу, або пункту меню операційної системи в групі Borland C ++ Builder, або з середовища Borland C ++ Builder за допомогою команди DatabaseDesktop в підміню Tools.

При створенні і заповненні таблиць бази даних з використанням програмного компонента DataBaseDesktop в Borland C ++ Builder є можливість в діалоговому вікні Createtable вибрано платформу СУБД, чий формат даних буде використаний при створенні таблиці. Для виконання даної курсової роботи рекомендується вибрати платформу Paradox 7.0, так як ця платформа дозволяє описати більшу кількість статичних властивостей даних і отримати великі можливості по управлінню ними в порівнянні з xBASE - платформами в ході виконання додатків [5].

Інтерфейс DataBaseDesktop багатодокументний і дозволяє переглядати або редагувати вміст декількох таблиць одночасно.

Щоб перейти до створеннянової таблиці, слід в програмі DBD Виконати команду File - New - Table ( )."Створення полів таблиць" зображено на Рисунку 2.1.

Після цього відкриється вікно завдання параметрів таблиці, включаючи і її структуру. З його допомогою можна послідовно виконати наступні операції:

Задати поля таблиці, ключові поля, необхідність обов'язкового введення інформації в поля, мінімальне, максимальне і початкова значення, шаблон вводяться;

Задати вторинні індекси;

Задати цілісність БД, встановивши зв'язки між таблицями;

Задати паролі.

створення полів таблиць

Рисунок 2.1 - Створення полів таблиць

При заповненні таблиці для формату Paradox використовуються такі типи даних:

    - А (Alpha) - рядок з фіксованим числом символів від 1 до 255; - N (Number) - позитивне чи негативне дійсне число з діапазону від -10307 до 10308 з точністю до 15 знаків; - $ (Money) - грошовий формат поля, який схожий на формат N (Number), але при введенні даних обмежує число десяткових знаків і відображає символ валюти; - M (Memo) - текст довільної довжини, перші символи якого (від 1 до 240) зберігаються в таблиці БД; - F (FormattedMemo) - текст довільної довжини з оформленням, перші символи якого (від 1 до 240) зберігаються в таблиці БД; - I (LongInteger) - цілечисло -2147483648 до 2147483647; - # (BCD) - дійсне число з точністю від 0 до 32 знаків після коми; - D (Date) - дата; - T (Time) - час з точністю до мілісекунд, обмежене 24 годинами.

За допомогою компонента BDEAdministrator ми призначаємо псевдонім БД (Alias) і вказуємо шлях до наших таблиць. "Створення псевдоніму БД (Alias)" зображено на Рисунку 3. BDEAdministrator - це механізм доступу до даних, дозволяє звертатися до локальних і файл-серверним форматам баз даних dBase, FoxPro і Paradox, до різних серверів SQL і до багатьох інших джерел даних, доступ яких підтримувався за допомогою драйверів ODBC. Наприклад, за допомогою BDE можна напряму працювати з табличними файлами MS Excel [4].

створення псевдоніму бд (alias)

Рисунок 2.2 - Створення псевдоніму БД (Alias)

В SQL Explorer заповнюємо поля таблиці даними, зображено на рисунку 2.3.

заповнення таблиць даними

Рисунок 2.3 - Заповнення таблиць даними

Похожие статьи




Розробка АСО "Роботи студентського гуртожитку", Створення таблиць - Розробка автоматизованної системи для обліку роботи студентського гуртожитку

Предыдущая | Следующая