Програмне та технічне забезпечення, Засоби розробки - Інформаційна система "Автозаправна станція"

Засоби розробки

Бурхливий розвиток обчислювальної техніки, необхідність в ефективних засобах розробки програмного забезпечення призвели до появи систем програмування, орієнтованих на так звану "швидку розробку", серед яких можна виділити Borland Delphi. В основі систем швидкої розробки покладена технологія візуального проектування і програмування, суть якої полягає в тому, що область розробки бере на себе більшу частину рутинної роботи, залишаючи програмісту роботу по конструюванню діалогових вікон і функцій обробки подій.

Delphi - є середовищем розробки програм, яке використовує багато передових ідей і концепцій, закладених в графічному інтерфейсі Windows. Як відомо, середовище великою мірою визначає ефективність роботи програміста. У середовищі програмування Delphi є всі необхідні інструменти для того, щоб створювати повноцінні програми. Писати, компілювати і тестувати програму - все це можна робити, не виходячи з Delphi.

Delphi простий і логічний. Основні конструкції мови чітко виділяються в програмі, що сприяє хорошому сприйняттю написаного коду. Графічний інтерфейс Delphi відмінно продуманий, середовище розробки надає доступ тільки до тих ділянок коду, з якими необхідно працювати, приховуючи основну частину програми, яка створюється автоматично самою розробкою.

В першу чергу Delphi призначений для професіоналів-розробників корпоративних інформаційних систем. Може бути, тут варто пояснити, що конкретно мається на увазі. Не секрет, що деякі вдалі продукти, призначені для швидкісної розробки додатків (RAD - rapid application development) чудово працюють при виготовленні досить простих додатків, однак, розробник стикається з непередбаченими труднощами, коли намагається зробити щось дійсно складне. Буває, що в продукті розкриваються властиві йому обмеження тільки після деякого часу. Delphi такі обмеження не притаманні. Гарний доказ тому - це той факт, що сам Delphi розроблений на Delphi.

Delphi - це продукт, що унікальним чином поєднує високопродуктивний компілятор, об'єктно-орієнтовані засоби візуального програмування і універсальний механізм доступу до баз даних. Час компіляції програм у будь-якого C-мови на порядок довше, ніж у Delphi, це знижує віддачу від програміста - не кожен може писати код без найменших помилок. Навіть на потужних машинах С-продукти не можуть забезпечити швидкодії, властивого Delphi.

Іншим важливим фактором успіху Delphi є його "візуальність". Можна сказати, що тут програміст не повинен думати про всякі дрібниці - як створити вікно або кнопку, які для цього необхідні класи або бібліотеки. Завдання, для яких на C потрібно безліч зусиль, в Delphi вирішуються кількома кліками. Однак, всупереч сформованій думці, при цьому мова не втрачає можливості доступу до низькорівневих властивостей об'єктів, це робить його унікальним[3.].

Системою управління базами даних називають програмну систему, призначену для створення на компютерах загальної бази даних, використовуваної для вирішення безлічі завдань. Подібні системи служать для підтримки бази даних в актуальному стані і забезпечують ефективний доступ користувачів до вмісту в ній даними в рамках наданих користувачам повноважень.

СУБД, що використовуються в даний час, мають засоби забезпечення цілісності даних і надійної безпеки, що дає можливість розробникам гарантувати більшу безпеку даних при менших витратах сил на низькорівневе програмування. Продукти, що функціонують в середовищі WINDOWS, вигідно відрізняються зручністю призначеного для користувача інтерфейсу і вбудованими засобами підвищення продуктивності.

В якості середовища зберігання обрано СУБД Paradox. Доступ до таблиць Paradox здійснюється стандартним для Delphi способом - через функції двигуна баз даних (Borland database engine) і компоненти роботи з таблицями.

Paradox - популярний СУБД що займає стійкі позиції на ринку засобів розробки настільних додатків з базами даних. Принцип зберігання даних в Paradox схожий з принципами зберігання даних в dBase - кожна таблиця зберігається в своєму файлі (розширення *.db), MEMO - і BLOB-поля зберігаються в окремому файлі (розширення *.md). Формат даних Paradox не є відкритим, тому для доступу до даних цього формату потрібні спеціальні бібліотеки.

Ранні версії Paradox зазвичай надавали розробникам баз даних істотно більш розширені можливості, такі як використання ділової графіки в DOS-додатках, оновлення даних в додатках при багато користувачів роботі, візуальні засоби побудови запитів, на основі інтерфейсу QBE - Query by Example (запит за зразком), засоби статистичного аналізу даних, а також засоби візуального побудови інтерфейсів призначених для користувача додатків з автоматичною генерацією коду на мові програмування PAL (Paradox Application Language).

Windows-версії СУБД Paradox, крім перерахованих вище сервісів, дозволяють також маніпулювати даними інших форматів, зокрема dBase і даними, що зберігаються в серверних СУБД. Таку можливість користувачі Paradox дістали завдяки використанню бібліотеки Borland Database Engine і драйверів SQL Links. Це дозволило використовувати Paradox як універсальний засіб управління різними базами даних (істотно полегшена версія Paradox 7 під назвою Database Desktop і раніше входить до складу Borland Delphi і Borland C ++ Builder саме з цією метою)[5.].

Похожие статьи




Програмне та технічне забезпечення, Засоби розробки - Інформаційна система "Автозаправна станція"

Предыдущая | Следующая