Використання стандарту IDEF1х для побудови логічної та фізичної моделі даних інформаційної системи оцінювання СЗІ - Розробка алгоритму планування запасів

Для того щоб спроектувати реляційну БД потрібно виділити певну сукупність таблиць, які містять потрібну інформацію, і встановити зв'язки між цими таблицями. Для того, щоб спроектувати, БД таким чином, застосовують два підходи: зверху донизу або знизу нагору. При першому підході спочатку визначаються основні завдання, для рішення яких будується БД і потреби цих завдань у певних даних. А вже потім ці дані розподіляються по таблицях і зв'язуються між собою. При другому підході вивчається предметна область, реквізити всіх документів, проводиться аналіз даних, і встановлюються типові об'єкти цієї області. Після чого будуються реляційні таблиці й зв'язки між ними. Взагалі процес проектування БД розподіляється на такі етапи:

    1 етап. Формування завдань по веденню інформації, вибірках і створенні звітів, рішення яких необхідно при роботі БД. На цьому етапі, насамперед, ураховуються вже існуючі документи (накладні, розрахунки, бланки й таке інше) 2 етап. Аналіз даних. Визначаються дані, які повинні перебувати в БД і забезпечувати виконання необхідних завдань. Ці дані, як правило, представлені у вигляді реквізитів, які втримуються в різноманітних документах - джерелах БД. 3 етап. Визначення структури даних. На цьому етапі всі дані розподіляються по об'єктах, і ці об'єкти зіставляються з таблицями нашої БД. Для кожного з даних треба вказати його ім'я в таблиці, тип і формат. У реляційній БД на цьому етапі проводять процес нормалізації, за допомогою якого вибирається найбільш ефективний і гнучкий спосіб збереження інформації.

Правила нормалізації:

Кожне поле будь-якої таблиці повинне бути унікальним (не дублювати дані).

Інформаційний об'єкт повинен мати унікальний ідентифікатор - первинний ключ (простий або складний).

Всі не ключові поля повинні бути незалежні.

Всі поля, які входять у складений ключ, теж повинні бути взаємно незалежними. Кожному значенню первинного ключа повинне відповідати тільки одне значення не ключового поля, і це значення повинне ставитися до об'єкта таблиці.

4 етап. Формування зв'язків між таблицями БД.

Схема проектування та основні етапи проектування представлені на рис. 3.7

схема проектування логічної та фізичної моделі даних

Рисунок 3.7 - Схема проектування логічної та фізичної моделі даних

Результати проектування бази даних для системи оцінювання СЗІ представлені в Додатку А.

Похожие статьи




Використання стандарту IDEF1х для побудови логічної та фізичної моделі даних інформаційної системи оцінювання СЗІ - Розробка алгоритму планування запасів

Предыдущая | Следующая