ВИДИ ІНТЕРНЕТ ТЕХНОЛОГІЙ, Веб речей WoТ - Дослідження загроз в інтернет-технологіях та вразливі місця системи

Веб речей WoТ

Складовою частиною Інтернету речей є Веб речей (WEB of Things, WoT), який забезпечує взаємодію різних інтелектуальних об'єктів ("речей") з використанням стандартів і механізмів Інтернет, таких як уніфікований (однаковий) ідентифікатор ресурсу URI (Uniform Resource Identifier), протокол передачі гіпертексту HTTP (HyperText Transfer Protocol), стиль побудови архітектури розподіленого додатка REST (Representational State Transfer) та ін. Фактично WoT передбачає реалізацію концепції IoT на прикладному рівні з використанням вже існуючих архітектурних рішень, орієнтованих на розробку web-додатків. Іншими словами дані з розумних речей або управління ними повинно бути доступно через WWW-сторінки.

Автор [11] засвідчує, що можна вважати дані з датчика світла в бездротової сенсорної мережі або змінити колір четвертого індикатора в сенсорі.

Основні властивості WoT:

    1. Використовує протокол HTTP як додаток, а не в якості транспортного механізму передачі даних, як він застосовується для традиційних WWW-послуг. 2. Забезпечує синхронну роботу інтелектуальних (смарт) об'єктів через прикладний програмний інтерфейс REST (також відомий як RESTful API) і в цілому відповідає ресурсно-орієнтованої архітектури ROA (Resource-Oriented Architecture). 3. Надає асинхронний режим роботи інтелектуальних об'єктів з використанням в значній мірі стандартних Web-технологій, таких як Atom, містить формат для опису ресурсів на веб-сайтах і протокол для їх публікації, або Web-механізмів передачі даних, таких як модель роботи веб-додатки Comet, при якої постійне HTTP-з'єднання дозволяє веб-сервера відправляти дані браузеру без додаткового запиту з боку браузера.

Ці характеристики WoT забезпечують просту взаємодію інтелектуальних об'єктів через Інтернет, крім того вони реалізують однаковий інтерфейс для доступу і підтримки функціональності смарт-об'єктів.

З концепцією WoT перегукується ідея Семантичної павутини (Semantic Web) - це напрямок розвитку Всесвітньої павутини WWW, метою якого є представлення інформації у вигляді, придатному для машинної обробки. Термін "семантична павутина" був вперше введений Тімом Бернерс-Лі (винахідником Всесвітньої павутини) в травні 2001 року. Концепція семантичної павутини була прийнята і просувається Консорціумом Всесвітньої павутини W3C (World Wide Web Consortium).

У звичайній Павутині, заснованої на HTML-сторінках, інформація закладена в тексті сторінок і витягується людиною за допомогою браузера. Семантична ж павутина передбачає запис інформації у вигляді семантичної мережі за допомогою онтології. Під онтологією розуміється формальний явний опис понять в аналізованої предметної області (класів). Онтологія разом з набором індивідуальних примірників класів утворює базу знань. Таким чином, програма-клієнт може безпосередньо отримувати з павутини факти і робити з них логічні висновки. Семантична павутина працює паралельно зі звичайною Павутиною і на її основі, використовуючи протокол HTTP і ідентифікатори URI.

Автор [18] запевняє, що незважаючи на всі переваги, що надаються семантичної павутиною в разі її впровадження, існують певні сумніви в можливості її повної реалізації. Вказуються різні причини, які можуть бути перешкодою до цього, починаючи з людського фактору (люди схильні уникати роботи з підтримки документів з метаданими, відкритими залишаються проблеми істинності метаданих і т. д.). Крім того необхідність опису метаданих так чи інакше призводить до дублювання інформації. Кожен документ повинен бути створений в двох примірниках: розмічених для читання людьми, а також в машинно-орієнтованому форматі [18].

Похожие статьи




ВИДИ ІНТЕРНЕТ ТЕХНОЛОГІЙ, Веб речей WoТ - Дослідження загроз в інтернет-технологіях та вразливі місця системи

Предыдущая | Следующая