Опис алгоритму, Опис програми і підпрограм, Опис стандартних процедур і функцій - Арифметичний метод побудови великих простих чисел. Числа Мерсенна

Опис програми і підпрограм

В курсовому проекті мною була розроблена програма, яка здійснює аналіз та обрахунок простих чисел Мерсенна. Розглянемо детальніше цей метод та його програмну реалізацію.

Вона складається з головного меню та підпунктів. Об'єкти-пункти головного меню: "Головне меню" з вкладеними підпунктами "Курсовий проект" - виводить на екран таку інформацію: назву навчального закладу, тему курсового проекту та студента, який створив його; "Вивід чисел Мерсенна" - дозволяє виводити на екран монітора результат обрахунку простих чисел; "Вихід" - дозволяє вийти з програми. Підменю "Щоб продовжити, натисніть 1" з меню "Курсовий проект" дозволяє переходити до обрахунку простих чисел Мерсенна. Підменю "Щоб вийти в головне меню натисніть 2" з меню "Курсовий проект" повертає користувача в "Головне меню". Після обрахунку кожного простого числа Мерсенна виводиться на екран час, за який було обчислене кожне число.

Простий число апаратний забезпечення

Опис стандартних процедур і функцій

При створенні програми для обрахунку простих чисел Мерсенна мною були використані стандартні функції, які описані в цьому розділі.

Функція setlocale дозволяє отримати або встановити деякі параметри, які залежать від геополітичного середовища виконання програми. Якщо показник locale є нулем, то функція setlocale () повертає показник на рядок поточної локалізації. Інакше функція setlocale () спробує використовувати рядок locale для установки локальних параметрів відповідно до параметру type. Функція printf() відповідає за вивід інформації на екран комп'ютера. Printf () є функцією стандартного виводу. За допомогою цієї функції можна вивести на екран монітора рядок символів, число, значення змінної і т. д. Функція printf () має прототип у файлі stdio. h int printf (char * керуючий рядок, ...).

У разі успіху функція printf () повертає число виведених символів.

Керуючий рядок містить два типи інформації: символи, які безпосередньо виводяться на екран, і специфікатори формату, що визначають як виводити аргументи.

Функція printf () - це функція форматованого виводу. Це означає, що в параметрах функції необхідно вказати формат даних, які будуть виводитися. Формат даних вказується специфікаторами формату. Специфікатор формату починається з символу "%" за яким слідує код формату.

Для виводу я використав такий специфікатор формату: printf("%s", LINE4);

Printf(" | Щоб вийти в головне меню натиснiть 2 | ");

Printf("%s", LINE4);

Printf(" | Щоб вийти натиснiть 3 | ");

Printf("%s", LINE4);

Функція system("cls") дозволяє стирати всю інформацію, яка виводилась попередньо. Функція if () повертає одне значення, якщо обчислене значення заданої умови - TRUE (правда), та інше значення, якщо обчислене значення заданої умови - FALSE (брехня). Наприклад, формула = IF(A1>10;"Більше 10";"10 або менше") повертає напис "Більше 10", якщо значення клітинки A1 більше 10, і "10 або менше", якщо значення клітинки A1 менше або дорівнює 10. Я використовував функцію if() таким чином:

If (key2 == 2)

{

Goto L;

}

Функція time повертає поточне календарне значення часу в секундах. Якщо аргумент не є нульовим покажчиком, їй передається значення часу типу time_t.

Функція system виконує задану, через параметр syscom, системну команду. Насправді, функція не виконує команду, а викликає командний процесор для виконання команд. Після виконання команди, командний процесор повертає управління програмі, повертаючи цілочисельне значення, інтерпретація якого залежить від системи.

Оператор циклу while або цикл while - цикл, що повторює одну і ту ж дію, поки умова продовження циклу while залишається істинною.

Умова продовження циклу має бути істинно true (правда), як тільки умова стала хибною, виконується вихід з циклу. Також як і в умовних операторах вибору, фігурні дужки можуть опускатися в тому випадку, якщо тіло циклу - це один оператор. Але як правило в циклі виконується кілька операторів, так як крім виконання корисної дії необхідно робити умова циклу while хибним, інакше цикл буде нескінченним, а це, в свою чергу, призведе до зависання програми.

For. Якщо ми знаємо точну кількість дій (ітерацій) циклу, то можемо використовувати цикл for. Наприклад :

For (int i = 1; k < p; i = i ++){

<circles body>}

Оператор goto здійснює безумовну передачу управління, мітка якого задана ідентифікатором.

Похожие статьи




Опис алгоритму, Опис програми і підпрограм, Опис стандартних процедур і функцій - Арифметичний метод побудови великих простих чисел. Числа Мерсенна

Предыдущая | Следующая