Мідь у природі - Кристалогенезис самородної міді України

Наводиться стисла характеристика поширеності міді у природних об'єктах як хімічного елементу і мінералогії самородної міді взагалі.

Стан вивченості самородної міді України

Наведено дані щодо вивченості самородної міді з основних рудопроявів України, а саме дані про знахідки самородної міді на території України та історію вивчення мінералогії самородної міді з вендських вулканітів Волині.

Загалом в історії вивчення мінералогії самородної міді Волині можна виділити декілька періодів: польський (20-30-і роки XX ст.), коли мідну мінералізацію базальтових кар'єрів Волині вивчали польські геологи; радянський (повоєнні роки), коли мінеральні комплекси Волині інтенсивно вивчали львівські мінералоги і як підсумок цих досліджень у 1960 р. опублікували монографію "Мінералогія вивержених комплексів Західної Волині". У подальшому самородну мідь Волині вивчали побічно під час виконання різних геологічних досліджень геологи Львова, Рівного, Києва; український (з 90-х років XX ст.) - мінералогію самородної міді Волині починають вивчати в Києві, Львові, Рівному і Ковелі геологи Держкомгеології і мінералоги інститутів Національної академії наук та вузів України. Проте головні результати цих досліджень стосуються переважно супутніх міді мінералів, а власне самородна мідь Волині як мінерал залишалася майже не вивченою. Дані про морфологію, анатомію, хімічний склад та кристалогенезис самородної міді Волині були дуже обмеженими.

Найцікавіші рудопрояви самородної міді в межах УЩ виявлені недавно. На початку 90-х років XX ст. самородну мідь відшукали серед поліметалевих руд у карбонатних породах докембрію Волинського блока (Галий С. А. и др., 1990), а на початку нового тисячоліття - у корі звітрювання Жданівської ультраосновної інтрузії Бердичівського підняття (Ентин В. А. и др., 2000; Kvasnytsya V. М. et al, 2001) і в 2003 р. - у корі звітрювання ультрабазитів Чемерпільської структури Подільського блоку УЩ (Кислюк В. В., Звенигородська Т. М., 2004). Самородну мідь цих рудопроявів не вивчали, тому вона стала об'єктом наших досліджень.

Похожие статьи




Мідь у природі - Кристалогенезис самородної міді України

Предыдущая | Следующая