Схеми закріплення пунктів полігонометрії стінними знаками - Проектування полігонометрії 4 класу

На забудованій території пункти полігонометричного ходу закріплюються тимчасовими центрами, а центри закріплюються стінними знаками.

Стінний знак:

Стінні знаки бувають:

    - відновлювальні (не мають координат) - орієнтирні (мають координати) - З допомогою відновлювальних знаходять місцеположення тимчасового центру, координати якого є в каталозі.

Орієнтирні мають координати. З їх допомогою знаходять координати будь-якого центру, що лежить поблизу тимчасового.

Схеми закріплення відновлювальних стінних знаків:

- створний стінний знак

- Створний між двома будинками

- створний на перехресті

- Трикутні відновлювальні схеми

Орієнтирні стінні знаки:

    - одинарні - подвійні - потрійні

Координати від тимчасового центру до стінних знаків передаються за допомогою полярного способу.

? - дирекцій ний кут

X, Y - координати стінного знака

Польові роботи при передачі координат від тимчасового центру на стінний знак:

    - кути на стінний знак в полігонометрії вимірюють одночасно з кутами в полігонометричному ході. - В полігонометрії 4 класу окремо вимірюють кути в полігонометричному ході, та окремо кути на стінний знак.

Лінії l вимірюються 3 рази методом зсуву

Стінний знак пристрій, що закріплений у конструкції капітальних споруд, який є носієм координат та (чи) нормальної висоти. Стінні знаки в порівнянні з грунтовими мають ряд істотних переваг і їм, по можливості, віддають перевагу. Стінні знаки понад стійкі, вартість їхнього виготовлення і закладання значно менше, ними зручніше користуватися за годину року. Стінні знаки закладають у міцні кам'яні, цегельні, залізобетонні будинки і споруди на висоті від 0,3 до 1,2 м від поверхні землі.

У вигляді стінних знаків використовуються відливки стінних реперів (тип 143), конструкцією які передбачений отвір для установки візірної цілі. Від стінних реперів смердоті відрізняються відсутністю на лицевій стороні букви "Д", оскільки смердоті є пунктами місцевого значення. Стінний знак встановлюється на цементному розчині (1:2) у стіни будинків та споруд. Стінний знак полігонометрії 1 й 2 розрядів супроводжується тимчасовим пунктом у вигляді робочого центру, відлитого із чавуну та бетонованого врівень із поверхнею землі на глибину до 30 див, чи диск має, прикріпленого до твердого покриття дюбель-цвяхом.

Похожие статьи




Схеми закріплення пунктів полігонометрії стінними знаками - Проектування полігонометрії 4 класу

Предыдущая | Следующая