Характеристика паралельно прокладених ходів полігонометрії, Можливі схеми побудови полігонометрії та елементів ходу, Умови проектування полігонометричних ходів - Проектування полігонометрії 4 класу

Віддалі між пунктами паралельних ходів полігонометрії даного розряду (класу), що близькі до граничних, повинні бути не менше:

    - у полігонометрії 4 класу - 2.5 км; - у полігонометрії 1 розряду - 1.5 км.

При менших віддалях найближчі пункти паралельних ходів повинні бути зв'язані ходами відповідного розряду.

Можливі схеми побудови полігонометрії та елементів ходу

Окремий хід

P - пункти ходу

S - сторони ходу

L - замикальна лінія

    ? - дирекцій ний напрямок ? - виміряні кути

Хід з однією вузловою точкою

Хід з кількома вузловими точками

Умови проектування полігонометричних ходів

Довжина ходу повинна бути визначена в межах від 0,25км до 3 км ;

Пункти полігонометрії повинні розташовуватись в місцях довготривалого зберігання ;

Ходи полігонометрії повинні прокладатися на місцевості, найбільш сприятливій для проведення кутових і лінійних вимірювань.

Сторони ходу повинні мати приблизно однакову довжину ;

Вихідні данні для проектування :

Топографічна карта М 1 : 2000 та номенклатура карти.

Задано три пункти тріангуляції для проектування ходів 4 класу. Вони повинні розташовуватись так, щоб утворилось замкнена система пунктів.

Середня щільність пунктів ДГМ для М 1:25000 становить 1 пункт на

50-60 км кв. Для М 1:5000 - 1 пункт на 20-30 км кв. Для М 1:2000 - 1 пункт на 5-10 км кв.

Для масштабу 1:500 на незабудованій території 1 пункт на 1 км кв., на слабозабудованій - 4 пункти на 1 км кв., на забудованій потрібно брати 8 пунктів на 1 км кв.

    1) окремий хід полігонометрії повинен опиратися на два вихідних пункти. На вихідних пунктах вимірюють прилеглі кути (прилеглі кути - кути між дирекційним і виміряним по ходу); 2) при створенні мереж полігонометрії 4 класу, 1 і 2 розрядів треба дотримуватися вимог; 3) при вимірюванні сторін полігонометрії слід уникати переходу від дуже коротких сторін до найдовших; 4) лінії полігонометрії 4 класу, 1 та 2 розрядів вимірюють світловіддалемірами, електронними тахеометрами та іншими приладами, що забеспечують необхідну точність вимірювання.

Вимоги до положення пунктів полігонометрії:

    1) пункти повинні знаходитись в місцях довготривалого зберігання (обочини доріг, лінії передачі енергії, на межах землекористувань та ін.) 2) сторони полігонометрії ходи повинні бути приблизно однакової довжини; 3) повинна бути забспечена видимість між пунктами із землі; 4) повинні бути доступні і зручні пункти для спостереження; 5) хід не повинен бути у формі "пилки".

Похожие статьи




Характеристика паралельно прокладених ходів полігонометрії, Можливі схеми побудови полігонометрії та елементів ходу, Умови проектування полігонометричних ходів - Проектування полігонометрії 4 класу

Предыдущая | Следующая