Системи координат і системи виміру часу в супутникових технологіях - Супутникова геодезія

Положення світила на небесній сфері визначають за допомогою сферичних координат (б;д). Для того, щоб вирішити це завдання, потрібно на небесній сфері обрати два взаємно перпендикулярних великих кола, одне з яких приймається за основне, а інше - за початкове. Одна з точок перетину цих двох кіл приймається за початкову в даній системі координат.

Горизонтна система координат

В горизонтній системі координат основним колом являється небесний (астрономічний) горизонт. За початкове коло беруть небесний мередіан PZP'Z', а за початкову точку - точку півдня S.

Для того, щоб визначити положення світила у проводять дугу ZуZ' - вертикал сітила.

Рис.5.Горизонтна система координат

Першою кординатою в горизонтній системі координат буде дуга Mу - висота світила h. Ця дуга відраховується від небесного горизонту NS до самого світила у (від 0О До 90О Пн. ш.; від 0О До -90О Пд. ш.). Часто замість висоти використовують її доповнення до 90О,тобто, дугою Zу, яку називають зенітною відстаню Z.

Мале коло dуd' - це алмукантарант світила; всі світила, що знаходятьсяна одному алмукантараті мають однакову висоту та зенітну відстань:

H+z=90O. [1]

Другою координатою в цій системі буде дуга A, відрахована ід точки півдня S до основи вертикала світила. Або ж А - це двохгранний кут між площинами небесного мередіана та вертикалом світилом. Цей кут називається азимутом світила А (відраховується від 0О до 360О за ходом годинниквої стрілки).

Для спостерігача світило змінює своє положення, оскільки воно переміщається по добовій паралелі світила bуb'. Це є причиною того, що горизонтальні координати в даному пункті в різний час доби будуть різними.

Також горизонтні координати залежать від географічного положення місця спостереженнь, оскільки, прямовисні лінії в різних точках поверхні Землі будуть мати різні напрямки. [1]

Перша екваторіальна система координат

В першій екваторіальній системі координат основним колом є небесний екватор, початкове коло - небесний мередіан, а початковою координатою точкою системи - верхня точка екватора Q.

Похожие статьи




Системи координат і системи виміру часу в супутникових технологіях - Супутникова геодезія

Предыдущая | Следующая