Вступ - Матеріалізм і ідеалізм як два способи філософського освоєння людини і світу

Філософію незрідка представляють як вельми мудровану, абстрактну науку, відірвану від реального, повсякденного життя. Немає нічого дальшого від істини, чим думка такого роду. Насправді всі проблеми філософія черпає з життя і вирішує їх з єдиною метою - допомогти людині в його бутті, життєвих перипетіях, у вдосконаленні і розвитку, в досягненні бажаних цілей і ідеалів, в подоланні знегод і забезпеченні успіху. Філософія дає людині багатий фактичний матеріал для роздумів, а також і вельми ефективний інструментарій розумової діяльності. Вивчення філософії - це перевірена багатовіковим досвідом людства школа розумного мислення, яка дозволяє вільно оперувати поняттями, висувати нові ідеї і піддавати критиці відомі думки, відділяти істотне від неістотного, виявляти взаємозв'язки явищ і розкривати закони, що діють в світі. Філософія допомагає людині визначити життєву позицію і орієнтацію, дозволяє розумніше і оперативніше вирішувати життєві проблеми, що встають перед ним.

Певне уявлення про філософію має кожна культурна людина. Річ у тому, що кожен з нас постійно, вільно або мимоволі, стикається з тими питаннями, які обговорюються у філософії. До них відносяться: коли і яким чином виник світ або він існує вічно? Як він влаштований? Чи знаходиться він в стані хаосу або в нім наявний порядок? Світ змінюється або знаходиться у спокої?

У ще більшій мірі людини хвилюють питання, які стосуються його безпосередньо. Яке місце в світі займає чоловік? Яку роль він в нім грає? Коли і через які причини з'явилася людина? У чому його призначення, сенс життя? Людина смертна або безсмертна? Що чекає його за порогом життя? Які можливості розуму і діяльності людини? Що є істина? Як відрізнити її від помилки і брехні? Чи є в світі аналоги людини або він в нім перебуває наодинці? Добрий або злий людина за своєю природою? Чи викорено зло? Чи може в розвитку людства настати "епоха загального світу і згоди"?

Це "вічні питання буття". Пошук відповідей на них люди вели у минулому, ведуть сьогодні і вестимуть в майбутньому. Цей пошук дає можливість людині самовизначитися, не "втратити себе", знайти упевненість в своїх силах, думках і діях, міцну основу в житті. Відповіді на ці питання якраз і покликана дати філософія.

Мета даної роботи розглянути матеріалізм і ідеалізм як два основні напрями в освоєнні людини і світу.

Похожие статьи




Вступ - Матеріалізм і ідеалізм як два способи філософського освоєння людини і світу

Предыдущая | Следующая