Визначення і поділ понять, прийоми, подібні до визначення - Характеристика поняття - найпростішої форми теоретичного пізнання

Нам вже відомо, що базовими характеристиками поняття є його об'єм і зміст.

Розкриваючи зміст поняття (пояснюючи сутність предмета, розказуючи, чим цей об'єкт є), людина тим самим Дає Визначення цьому поняттю.

Визначення (дефініція) Є Логічною Операцією, Яка Розкриває Зміст Поняття Або Встановлює Значення Терміну.

У Визначенні Виділяють Дві Частини - Поняття, Яке Визначається (definiendum - Dfd) І Поняття, Яке Його Визначає - Власне, Визначення (definienсе - Dfn).

Логіка розрізняє Реальні та Номінальні визначення. За допомогою номінальних (від лат. numen - ім'я) до науки вводяться нові терміни замість складних описів предметів. Наприклад: "Флорою називають видовий склад рослин, які ростуть на певній території".

Реальні визначення, на противагу номінальним, значно частіше зустрічаються у повсякденному житті і трудовій діяльності - за допомогою них людина пояснює зміст звичайних понять.

Проте ми доволі часто зустрічаємося в житті з випадками, коли людина, наприклад, менеджер з продажу товарів, не в спромозі чітко визначити зміст поняття, дати йому зрозуміле визначення - це призводить принаймні до неточностей, непорозумінь, перепитувань, затримок часу, невірних дій. Саме тому логіка встановлює правила визначення. Розглянемо їх докладніше.

Похожие статьи




Визначення і поділ понять, прийоми, подібні до визначення - Характеристика поняття - найпростішої форми теоретичного пізнання

Предыдущая | Следующая