Висновок - Комп'ютерне моделювання в екології

Таким чином, ситуація співіснування видів можлива тільки, коли крапка ( ) лежить у секторі II. На площині область значень L1 і L2, при яких види можуть співіснувати, задається сектором з вершиною в крапці ( ) і сторонами, паралельними сторонам сектора II (мал. ).

Рис.

В області X1, X2 співіснують два види. L1, L2 - загальні запаси живильних речовин

У підсумку, можна виділити 12 різних способів заповнення площини биогенов (три варіанти приналежності крапки ( ) одному із секторів, кожний з яких ділиться на чотири по положенню значень на осі L1 і на осі L2). Причому, крім випадків, коли області домінування прилягають друг до друга, існують варіанти накладень різних исходов (у цій ситуації результат залежить від початкового значення біомас), а також розриви, усередині яких відбуваються коливання.

Безумовно, можна сказати, що залучення комп'ютерів істотно розсунуло границі моделювання екологічних процесів. З одного боку, з'явилася можливість всебічної реалізації складних математичних моделей, що не допускають аналітичного дослідження, з іншого боку - виникли принципово нові напрямки, і, насамперед, - імітаційне моделювання.

Похожие статьи




Висновок - Комп'ютерне моделювання в екології

Предыдущая | Следующая