Висновок - Географічне середовище: взаємодія природи й суспільства

Взаємодія людства й природи - це складний процес, у якому сторони повинні прагнути до взаємовигідного співробітництва. Між природної й суспільним немає прірви - суспільство залишається частиною більше великого цілого - природи.

Сучасне суспільство ще не перебороло небезпеки виникнення руйнівних воєн, розкрадання ресурсів біосфери, забруднення природного середовища.

Екологічні завдання - як позитивні (прогноз і керування погодою, економія ресурсів і т. д.), так і негативні (очищення й відновлення повітря, води, грунту й т. д.) - вимагають гранично високого, тобто планетарного усуспільнення праці. Міжнародна кооперація зусиль у всіляких галузях науки й техніки стає життєвою потребою.

Гуманіст Вернадський бачив, що для здійснення переходу біосфери в ноосферу створені реальні об'єктивні передумови: відбулася найбільша наукова революція, що відкрила шлях для безмежного збільшення матеріальних і духовних сил людства, почався процес економічного й соціального об'єднання людства в єдину світову асоціацію. Ці передумови повинні стати тієї стихійно створювалася протягом багатьох тисяч років основою, на досягненнях якої людина тільки тепер може свідомо втілювати в життя свою ідею про перетворення біосфери в ноосферу, підкорити своїй волі й розуму процеси міграції речовини й енергії й суспільні трансформації для забезпечення свого безмежного прогресивного розвитку.

У цей час глобальність екологічних проблем жадає від людини іншого способу мислення, нової форми його самосвідомості - екологічної свідомості. Це насамперед означає, що людство повинне усвідомити себе як єдине ціле у своєму відношенні до природи. Горелов А. А. Человек - гармония - природа. М., 1990 г. С. 67

Похожие статьи




Висновок - Географічне середовище: взаємодія природи й суспільства

Предыдущая | Следующая