Проблеми і можливі труднощі у роботі з міжнародною стандартною нумерацією - ISBN як найголовніший міжнародний стандарт книги

Присвоєнням ідентифікатора ISBN займається державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова", що виконує функції національного агентства ISBN в Україні. Ця процедура платна.

Вимоги щодо структури, складу, розміщення у книзі Міжнародного стандартного номера книги установлює стандарт ДСТУ 3814-98 "Видання. Міжнародна стандартна нумерація книг".

Як відзначає М. Тимошик, зі знаком ISBN як у 90-ті рр.. так нині в Україні існує багато самодіяльності. Типовим є явище, коли видавці, не оформивши юридичних відносин з Національним агентством ISBN (бо для цього треба подати туди не лише свої статутні документи, які вказують на законність діяльності такого видавця, а й сплатити певну суму коштів), довільно "ліпили" свої номери. Нерідко кількість цифр у такому вигаданому номері була меншою десяти, а початковий блок, що характеризує видання, не відповідав наданому Україні числу 966 [6].

Вирішення цієї проблеми, на думку ряду експертів книжкової галузі, можливо тільки при об'єднанні зусиль державних і комерційних структур, в особі найбільших видавничих і книготорговельних підприємств країни і Книжкової палати України.

Похожие статьи




Проблеми і можливі труднощі у роботі з міжнародною стандартною нумерацією - ISBN як найголовніший міжнародний стандарт книги

Предыдущая | Следующая