Генеральний конструктор космічних кораблів - Розвиток космонавтики в Україні

Щоб розрахунки і формули втілилися в реальні космічні апарати, щоб людина змогла справді відірватися від землі і вийти у космічний простір, мав прийти генеральний конструктор космічних кораблів - людина надзвичайної енергії, творчого й організаційного хисту, який координував би роботу величезних колективів, що створювали ракетно-космічні системи. Таким конструктором був Сергій Павлович Корольов. Ми можемо пишатися - за походженням він наш земляк. Народився у 1906 році. Працював, щоб прогодувати сім'ю, тоді навчався в Київському політехнічному інституті. Згодом продовжив навчання в Москві, у Вищому технічному училищі ім. Баумана, де в 1929 році закінчив факультет аеромеханіки. Відомий конструктор Андрій Миколайович Туполєв високо оцінив дипломний проект Корольова, присвячений легкомоторним літакам. Проте мрії вели Сергія Павловича далі, поза межі земної атмосфери, куди літакам шляху немає. В 1934 році вийшла книжка С. П. Корольова "Ракетний політ у стратосфері". Цю книжку відзначив К. Е. Ціолковський. На початку 30-х років Сергій Корольов очолив групу інженерів - фахівців у галузі ракетного руху. Перші ракети народжувалися в конструкторських бюро при експериментальних заводах, проходили випробування на полігонах. З іменем Корольова пов'язані всі наші досягнення у завоюванні космосу: перший штучний супутник, ракета, що понесла вимпел на Місяць, автоматична станція, яка сфотографувала його зворотний бік, пілотовані космічні кораблі. Корольов - "С. П.", як його по-дружньому називали співробітники, проводжав у політ кожного космонавта і давав поради під час польоту, блискавично приймаючи єдино правильне рішення за будь-яких обставин.

За 60 років життя чудовий учений Сергій Корольов встиг багато зробити не лише для своєї батьківщини, а й для всього людства. Йому були притаманні надзвичайний розум, сміливість - і він палко вірив у безмежні можливості людини, в те, що освоєння космосу зробить людство багатшим і щасливішим.

У створенні ракетно-космічної техніки завжди беруть участь тисячі вчених, інженерів, робітників. Масштаби робіт вимагають об'єднаних зусиль працівників багатьох галузей науки і техніки. Генеральний конструктор С. П. Корольов умів знаходити здібних, талановитих фахівців, умів створити творчу обстановку - всі, хто працював поряд з ним, заряджалися його енергією і всі сили віддавали спільній справі. Всіх, хто брав участь у тому чи іншому експерименті, Корольов об'єднував поняттям "ми". У вирішенні складних, а часом зовсім нових для людства питань Сергію Павловичу допомагала смілива фантазія, невичерпний оптимізм і розумна обережність. Він умів і любив ризикувати, проте ніколи не забував про цінність людського життя - вірніше, його безцінність, бо ж немає нічого дорожчого за людське життя.

Похожие статьи




Генеральний конструктор космічних кораблів - Розвиток космонавтики в Україні

Предыдущая | Следующая