Принципи побудови та змісту єдиної системи конструкторської документації (ЄСКД) - Міжгалузева стандартизація

Єдина система конструкторської документації (ЄСКД) - це система постійно діючих технічних і організаційних вимог, що забезпечують взаємний обмін конструкторською документацією без її переоформлення із країнами СНД, галузями промисловості і окремими підприємствами, розширення уніфікації продукції при конструкторській розробці, спрощення форми документів і скорочення їх номенклатури, а також єдність графічних зображень; механізовану і автоматизовану розробку документів і, найголовніше, готовність промисловості до організації виробництва будь-якого виробу на якому завгодно підприємстві в найкоротший термін. Стандарти системи ЄСКД позначаються перед номером стандарту цифрою 2.

Перший збірник стандартів "Чертежи в машиностроении" було видано в 1929 р. Стандарти систематично переглядалися, вдосконалювалися та доповнювалися. У 1965-1968 рр. чинні стандарти було переглянуто з метою створення єдиних правил виконання конструкторської документації всіх галузей промисловості. Назву "Чертежи в машиностроении" було замінено на "Єдину систему конструкторської документації" (ЄСКД). У 1980-1981 рр. було введено в дію нові стандарти на умовні графічні позначення в електричних схемах з урахуванням рекомендацій Міжнародної організації зі стандартизації (ІSО), Міжнародної електротехнічної комісії (ІЕС) та ін. ЄСКД - це комплекс стандартів, що встановлюють для всіх галузей промисловості, наукових установ та інших організацій єдині правила і положення щодо розроблення, оформлення та обігу конструкторської документації.

ЄСКД побудована за наступними основними принципами:

    1. Законності - відповідності законодавчим актам України та європейських країн. 2. Науковості - віповідності галузі науки, для якої розроблені стандарти. 3. Всеосяжності - охоплення всіх аспектів стандартизації в галузі.

Розробка ЄСКД спрямована на забезпечення:

    - єдиної технічної політики; - захисту інтересів вітчизняних виробників та споживачів продукції (процесів, робіт, послуг); - економії всіх видів ресурсів; - відповідності продукції (процесів, робіт, послуг) світовому рівню якості та надійності; - гармонізації національних нормативних документів зі світовими аналогами; - відповідності вимог нормативних документів законодавчим актам; - сприяння виходу української продукції на світовий ринок.

Похожие статьи




Принципи побудови та змісту єдиної системи конструкторської документації (ЄСКД) - Міжгалузева стандартизація

Предыдущая | Следующая