Вода на Місяці, Переваги - Планети Сонячної системи

У вересні 2009 року було оголошено, що НАСА анонсувало, що за допомоги індійського Чандраян 1 була виявлена вода на Місяці.

13 листопада 2009 року НАСА оголосило, що місія LCROSS виявила велику кількість водяного льоду на Місяці.

У березні 2010 року НАСА повідомило, що радар NASA Mini-SAR на борту Чандраян-1 виявив запаси льоду на північному полюсі Місяця. Передбачається, що є принаймні 600 млн тонн льоду на Північному полюсі в листах (щодо чистого льоду -- принаймні пару метрів).

Переваги та недоліки. Залишаючи осторонь загальні питання про те, що людські колонії за межами Землі є можливими і науково бажаними в світлі економічної ефективності, прихильники колонізації космосу відзначають, що Місяць пропонує свої переваги і недоліки в якості майданчика для колонії такого типу.

Переваги
    § Розміщення колонії на супутнику Землі могло б дати рясне джерело матеріалу для будівництва й інших цілей, включаючи захист від радіації. Кількість енергії, що потрібна для запуску об'єктів з Місяця в космос, значно менша, ніж від Землі в космос. Тобто не виключається використання Місяця в якості будівельного майданчика або заправної станції для космічних апаратів. Деякі варіанти прихильників колонізації космосу включають у себе використання електричних приладів прискорення (масивні драйвера) для приведення в рух об'єктів з поверхні Місяця без створення ракет. § Місяць є найближчим великим тілом у Сонячній системі до Землі. § Економічна. Космічний туризм. § Інформаційна. § Якщо Місяць буде колонізований, то можна було б перевірити реакцію людей під час перебування в низькій гравітації. А ці результати могли б бути використані для створення життєздатної колонії на Марсі. § Місячну колонію можна буде легко побачити з Землі, що надихне багатьох людей більш серйозно розглянути переваги майбутньої колонізації космосу, в тому числі, і надихаючи майбутніх лідерів, космонавтів, учених. § У січні 2006 року Микола Севастьянов, колишній президент Ракетно-космічної корпорації "Енергія", офіційно оголосив, що головною метою російської космічної програми буде видобуток на Місяці гелію-3 шляхом переробки місячного реголіту. "Постійну станцію на Місяці ми плануємо створити вже до 2015 року, а з 2020 року може початися промисловий видобуток на супутнику Землі рідкісного ізотопу -- гелію-3". Літати до Місяця буде багаторазовий корабель "Кліпер", а допомагати йому в будівництві Місячної бази почне межорбітальний буксир "Пором". Проте, дані офіційної заяви залишилися на совісті М. М. Севастьянова, оскільки Росія не визнає існування в неї місячної програми на зразок американської. Про інші джерела фінансування також поки нічого не відомо. Присутність гелію-3 в місячних мінералах представники американського Національного агентства з космонавтики і аеронавтики США (НАСА) також вважають серйозним приводом для освоєння супутника.

Похожие статьи




Вода на Місяці, Переваги - Планети Сонячної системи

Предыдущая | Следующая