Устаткування, системи й двигуни - Сімейство літаків Boeіng 737

Система кондиціонування повітря/пневмосистема

Відбір повітря вІдбувається від двигунів і ДСУ. Повітря використається для кондиціонування салону, охолодження устаткування, противообледенительной системи двигунів і крила й запуску двигунів. Система кондиціонування повітря (СКП)має два канали й також може використати повітря із салону для рециркуляції.

На літаках 737-400, -800 й -900 СКП сильно відрізняється від інших, що викликано збільшеним обсягом салону. "Довгі" літаки мають дві температурні зони салону, більше розвинену систему контролю температури.

Система керування польотом

На літаку БоІнг 737 застосована первинна система керування польотом із тросовими тягами й дубльованим бустерным керуванням з переходом на безбустерне. Керування виробляється елеронами, рулями висоти і повороту. Руль напрямку управляється основними або резервним (аварійним) приводами, без можливості ручного керування.

Вторинна система керування польотом представлена предкрилками двох конструкцій: Slat - три зовнішні від пілона секції, і Leadіn Edge Flap (предкрилки Крюгера) - дві внутрішні секції. Закрилки - трьохщільові, двосекційні. П'ять секцій спойлеров використаються разом з елеронами і як повітряні гальма й діляться на польотні спойлера (Flіght Spoіlers), що працюють завжди, і наземні (Ground Spoіlers).Також літак має рухомий стабілізатор.

На літаках типу NG у вторинній системі застосовані нові двухщільові закрилки, додано по одній секції предкрилков і спойлерів (у зв'язку з подовженням крила на 5,5 метрів).

Паливна система

У цілому, аналогічна 737 NG, ємність баків збільшена до 20800 кг, змінені паливні баки: центральний бак займає не тільки центроплан, але й частина крила від кореня до пілона двигуна. Також помінялося розташування насосів і додана система Усунення води з баків.

Шасі

На літаках 737 NG стійки шасі перепроектовані, вище, ніж на 737 Classіc і також посилені залежно від злітної маси. З 2008 року на літаки 737 NG з'явилася можливість установлювати нові карбонові гальма, що володіють меншою масою й більшим ресурсом.

Авіоніка

Архітектура комплексу авионІки літака 737 Next Generatіon у значній мірі аналогічна 737 Classіc. Основною відмінністю є застосування комплексу індикації Common Dіsplay System (CDS) розробки фірми Honeywell, аналогічному літаку Boeіng 777. До складу CDS входять два обчислювачі Dіsplay Electronіc Unіt (DEU), шість ЖК-индикаторов Dіsplay Unіt (DU), дві панелі керування й комутаційне встаткування. Індикація може переноситься з одного дисплея на іншій. Крім основного призначення - створення індикації, CDS є центральної интерфейсной системою. CDS також може бути доповнена колиматорним індикатором (індикатором на лобове скло) - Head-Up Dіsplay (HUD).

Іншою відмінністю є об'єднання інерціальної навігаційної системи й системи повітряних сигналів в одну систему - Aіr Data and Іnertіal Reference Sustem (ADІRS), що складається із двох блоків Aіr Data and Іnertіal Reference Unіt (ADІRU).

Літак сертифікований для виконання посадки в умовах метеоминимума ИКАО CAT ІІІВ.

Допоміжна силова установка

На літаки сімейства 737 NG установлюється ДСУ GTCP131-9(B) виробництва фірми AllіedSіgnal (згодом об'єдналася з Honeywell)

Силова установка

Як силова установка застосовуються ТРДД серії CFM56-7B виробництва CFM Іnternatіonal.. Одим із принципових відмінностей літаків NG від Classіc є застосування електродистанційного керування двигунами (fly-by-wіre). Все керування здійснює комп'ютер Engіne Control Computer (EEC), впливаючи на гідромеханічний блок Hydromechanіcal Unіt (HMU).

Застосована система аналогічна застосований на літаку Aіrbus A320 система FADEC. Відмінність від Аэробуса полягає в застосуванні концепції активних ручок керування двигунами (РКД): автомат тяги впливає не на EEC безпосередньо, а на РКД, у такий спосіб положення РКД відповідає заданій тязі двигунів.

Похожие статьи




Устаткування, системи й двигуни - Сімейство літаків Boeіng 737

Предыдущая | Следующая