Україна на шляху інтеграції в ЄС: перспективи та перешкоди


Висновки

В інтеграційному європейському процесі існує ряд етапів. Заключним етапом є створення "політичної Європи". Завершення створення "політичного союзу" пов'язане з прийняттям Конституції ЄС. Нині в ЄС існує багато різних проблем, що потребують політичного вирішення. Потребують вирішення певні негативні політичні наслідки євроінтеграції. Хоча нині Європейський Союз офіційно не визнається федеративним утворенням, але існують певні ознаки федерації. Різні політичні сили по - різному ставляться до ідеї федералізації. Прихильники федеративного устрою вважають, що принцип субсидіарності, який покладений в основу цього об'єднання, перешкоджатиме централізації влади в рамках ЄС. В ЄС існує своєрідний дуалізм суверенітетів.

Вирівнювання соціально - економічного розвитку країн ЄС неможливе без створення відповідного законодавства Співдружності і без приведення у відповідність до нього національних законодавств. Незважаючи на певну близькість українців до народів, що проживають в ЄС, існує багато перешкод якнайшвидшій інтеграції України в ЄС. На шляху україно - європейської інтеграції є усвідомлені і неусвідомлені перешкоди.

В українському суспільстві існують риси "європейськості" та набуті "євразійські" ознаки. Значною мірою інтеграція залежить від цілеспрямованих дій, зусиль держав, які в ній зацікавлені. Об'єднана Європа висуває ряд умов, за виконання яких шанси України стати членом ЄС будуть зростати. Але поки що немає точно визначених термінів проведення переговорів про вступ України до ЄС. Україна має статус сусіда ЄС, як і ряд країн Північної Африки і Близького Сходу. ЄС має намір запропонувати Україні місце на єдиному ринку, де існує свобода переміщення грошових потоків, свобода торгівлі товарами, свобода переміщення людей.

На сьогодні в рамках УПС визначено декілька пріоритетів співпраці між Україною та ЄС: енергетика, торгівля та інвестиції, юстиція та внутрішні справи, наближення законодавства України до законодавства Євросоюзу, охорона навколишнього середовища, транспортна сфера, транскордонне співробітництво, співпраця у сфері науки, технологій та космосу.

Нинішній розвиток політичного діалогу між Україною та ЄС базується на впровадженні Україною Стратегії інтеграції до ЄС, виконанні сторонами УПС та опрацюванні Плану дій в рамках Європейської політики сусідства. Залишаючись поза межами Євросоюзу, Україна успішно асоціюється з процесом здійснення спільної європейської політики безпеки та оборони (ЄПБО). ЄС визнає важливу роль України у забезпеченні безпеки і стабільності на континенті. Україна та ЄС активно співпрацюють.

Таким чином, процес євроінтеграції складний і тривалий. Євроінтеграція має не тільки позитивні наслідки, але й негативні. Однією з умов їх усунення є прийняття Конституції ЄС. Без створення відповідного законодавства ЄС неможливе вирівнювання соціально - економічного розвитку країн - членів ЄС. Україна може стати членом ЄС лише через 10-15 років. За цей час необхідно вирішити багато проблем: подолати бідність, побудувати демократичну, правову державу, проводити необхідні природо - захисні заходи і т. п.

Похожие статьи




Україна на шляху інтеграції в ЄС: перспективи та перешкоди

Предыдущая | Следующая