Шляхи вирішення політичних конфліктів - Політичний конфлікт

Врегулювання передбачає зняття гостроти протиборства сторін із метою запобігання негативним наслідкам конфлікту. Проте, причина конфлікту не усувається, цим зберігається ймовірність нового загострення вже врегульованих відносин. Дозвіл конфлікту передбачає вичерпання предмета спору, зміну ситуації й обставин, який би зумовлювало відносинам партнерства і виключало б небезпека рецидиву протистояння.

Примирення з урахуванням примусу, основу якого:

    - явне перевага зусиль і ресурсів з одного сторони, і їх дефіцит з іншого; - ізоляція однієї зі сторін, зниження її, і навіть інші стану, що свідчить про ослабленні її позицій, про поразку; - знищенні противника, у результаті світ встановлюється за відсутності ворога.

Найпоширенішим методом досягнення примирення сторін є переговори. У процесі переговорів боку обмінюються думками, що знімає гостроту протистояння, допомагає зрозуміти інтереси опонента, точніше оцінити співвідношення сил, умови примирення, виявити суть взаємних претензій, альтернативні ситуації, послабити "нечесні трюки" суперника. Отже, переговорочний процес включає дотримання спеціальних правил, прийомів, дозволяють кожної з сторін домогтися поставленої мети через прийняття рішень, забезпечувати їхню виконання і перешкодити загострення постконфліктних відносин. Переговори - ритуал, який відбиває співвідношення сил. Найбільш ефективним методом їх проведення є угоду з урахуванням компромісу. Це особливо актуально у випадках, коли зрив переговорів матиме для конфліктуючих сторін неприємних наслідків.

Мирне вирішення конфлікту входять такі шляху й методи:

    - досягнення компромісу з урахуванням збереження вихідних позицій; - угоду, заснований на взаємні поступки; - виснаження ресурсів одній або кількох сторін, що унеможливлює продовження конфлікту; - набуття у процесі протиборства взаємоповаги сторін, розуміння правий і інтересів суперника.

Похожие статьи




Шляхи вирішення політичних конфліктів - Політичний конфлікт

Предыдущая | Следующая