Вступ - Поведінка солдата у бою. Статус військовополоненого, поводження з військовополоненими

Міжнародне гуманітарне право (право збройних конфліктів), основу якого становлять чотири Женевські конвенції про захист жертв війни від 12 серпня 1949 року та Додаткові протоколи І і ІІ до них від 8 червня 1977 року, займає важливе місце у міжнародному публічному праві.

Актуальність проблем, які розглядаються міжнародним гуманітарним правом (вперше термін "міжнародне гуманітарне право" увійшло у назву Женевської дипломатичної конференції щодо питання про підтвердження і розвиток міжнародного гуманітарного права, яке застосовується під час збройних конфліктів 1974 - 1977 рр.), не викликає сумнівів. Свідченням цього є те, що практично всі держави - члени ООН є учасницями Женевських конвенцій 1949 року.

Україна ратифікувала Женевські конвенції про захист жертв війни 3 серпня 1954 року, а Додаткові протоколи І і ІІ до них 25 січня 1990 року. Оскільки відповідно до статті 9 Конституції України "чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства ", норми міжнародного гуманітарного права являють собою внутрішні юридичні норми.

Похожие статьи




Вступ - Поведінка солдата у бою. Статус військовополоненого, поводження з військовополоненими

Предыдущая | Следующая