ВСТУП - Надзвичайні ситуації природного характеру

Сучасна науково-технічна революція привела до появи складних і потужних комплексів, порушення технології на них можуть мати тяжкі екологічні й соціально-економічні наслідки. Такі сучасні промислові об'єкти, як великі гідротехнічні споруди, атомні електростанції, хімічні виробництва, становлять велику потенційну небезпеку й можуть у разі аварій завдати істотного економічного збитку народному господарству.

Небезпека від штучно створеної людиною техносфери, виробничої інфраструктури за масштабами збитків прирівнюється до стихійних лих. Зростання масштабів і концентрації виробництва веде до нагромадження джерел потенційної небезпеки. Внутрішня природа функціонування складних систем, що підпорядковується законам імовірності, не виключає виникнення природних катастроф, оскільки абсолютної безпеки бути не може.

Згідно даних американської Національної академії наук, за останні роки тільки оповзні щорічно спричиняли в світовому масштабі збиток в 5 млрд. доларів.

Надзвичайні ситуації природного характеру призводять часто до значних руйнувань та потребують виконання рятувальних та ліквідаційних робіт.

Дане питання досить важливе та має значну актуальність, оскільки НС природного характеру можуть мати змішаний характер та охоплювати значно великі території своєї дії.

Мета: з'ясувати основні види НС природного характеру та наслідки їх діяльності.

Предмет: теоретико-методологічні засади обгрунтування та класифікації НС природного характеру.

Об'єкт: НС природного характеру.

Завдання:

    - визначити сутність таких понять, як стихійне лихо та надзвичайна ситуація; - надати класифікацію надзвичайним ситуаціям природного характеру.

Похожие статьи




ВСТУП - Надзвичайні ситуації природного характеру

Предыдущая | Следующая