ВСТУП - Техніка безпеки і виробнича санітарія

З проголошенням самостійного державного розвитку і переходом економіки України до ринкових відносин розпочався процес оновлення всього суспільного життя, в тому числі і сфери регулювання відносин у галузі праці. Це важкий і суперчливий процес, який потребує створення умов та механізму соціального захисту прав працівників.

На сучасному етапі трудове законодавство багатьох країн допускає боротьбу трудящих та їх страйки з метою поліпшення умов праці.

Усі прийняті на роботу люди повинні бути ознайомлені із умовами роботи, правами й обов'язками, які вони повинні виконувати.

У статтях розділу "Охорона праці" Кодексу законів про працю сказано, що на кожному об'єкті, де працюють люди, повинні бути створені здорові і безпечні умови праці, що відповідають вимогам охорони праці. Усі будівлі й устаткування не повинні створювати загрози працюючим, а також негативно впливати на стан їхнього здоров'я чи самопочуття.

Власник або уповноважений ним орган зобов'язані приділяти увагу техніці безпеки і виробничій санітарії, забезпечувати спецодягом і засобами захисту працюючих від шкідливого впливу речовин, використовуваних у процесі роботи, стежити за дотриманням трудового законодавства, створювати умови для здійснення контролю за умовами праці, піклуватися про відпочинок працюючих.

Актуальність даної теми зумовлена тим, що техніка безпеки і виробнича санітарія є дуже важливою складовою для захисту працівників і вони є важливими на даний період розвитку трудових відносин між роботодавцем і працівником.

Проблему техніки безпеки і виробничої санітарії досліджували такі вчені, як Г. И. Чанишев, Н. Б. Болотін, П. Д. Пилипенко, О. Д. Зайкін, В. І. Зайкін, В. І. Прокопенко. Загальний огляд досліджень, присвячених вивченню даного питання, свідчить про недостатнє висвітлення даної тематики у науковій літературі.

Об'єктом дослідження курсової роботи є правовідносини щодо проведення техніки безпеки і виробничої санітарії.

Предметом дослідження є нормативно - правові акти та праці науковців у сфері забезпечення техніки безпеки та виробничої санітарії.

Мета дослідження полягає у аналізі правового регулювання та визначення шляхів вдосконалення правового регулювання у Трудовому кодексі України з урахуванням норм міжнародного законодавства у сфері техніки безпеки і виробничої санітарії.

Мета реалізується шляхом виконання таких завдань:

    - визначити поняття техніки безпеки і виробничої санітарії; - охарактеризувати види інструктажів з техніки безпеки; - дослідити державні міжгалузеві, галузеві та локальні нормативні акти з техніки безпеки та виробничої санітарії - проаналізувати застосування міжнародного законодавства у сфері техніки безпеки і виробничої санітарії; - розробити пропозиції по вдосконаленню правового регулювання у сфері техніки безпеки і виробничої санітарії.

Безпека санітарія трудовий інструктаж

Похожие статьи




ВСТУП - Техніка безпеки і виробнича санітарія

Предыдущая | Следующая