ВИСНОВОК - Технологія мозаїчних робіт

Сучасна мозаїка - мистецтво з багатовіковою історією. В його витоків коштують древні греки і римляни, які таким чином прикрашали вілли і палаци. Як правило, мозаїкою викладали підлогу будівель, а стіни прикрашали фресками. В результаті народжувалися красиві величні простори. В кожної імперії мозаїчне мистецтво набувало свого власного характеру. Римська мозаїка завжди відрізнялася крупною кладкою, тому не дивлячись на складну техніку, в ній немає вишуканості і витонченості. А ось мозаїка візантійських храмів і усипалень, навпаки, славиться делікатними прийомами. Лиця святих, одяг на візантійських мозаїчних картинах виконаний ювелірно. На Русі це мистецтво з'явилося після прийняття християнства. Але не стало поширеним. Ціна мозаїки виявилася дуже високою, адже привозити її доводилося з інших країн, а на Русі смальту робити не уміли. Опісля сім століть відродженням древнього мистецтва зайнявся Михайло Ломоносов, його мозаїчні панно зберігаються в Ермітажі і Російському музеї. Завдяки великому ученому в Росії було створено велику кількість декоративних панно в техніці римської або візантійської мозаїки. Роботи ж під керівництвом Ломоносова створювалися в стилі академічного живопису і мозаїкою є лише за матеріалом. Ця техніка найбільш популярна і у наш час. Так створюються копії робіт відомих художників - від Леонардо до експресіоністів. Оригінальну московську мозаїку можна побачити, спустившись в метро. Більш того, мозаїчні прикраси сьогодні популярні при оформленні інтер'єру в звичайних квартирах і будинках. Можливості цього мистецтва безмежні.

Виробники і продавці стверджують, що сучасний вітчизняний ринок пропонує найширший асортимент художньої мозаїки. Недавно, наприклад, з'явилася на ринку серія "знаки зодіаку", яка має стійкий попит. І природно, ціни на вітчизняну продукцію в два рази нижче, якщо на продукцію, вироблювану за кордоном (наприклад, італійську). Пояснюється це територіальною віддаленістю від України і дорожнечею перевезень. Якщо квадратний метр українського панно може коштувати 1000-7000 євро, то аналогічний "західний" обійдеться на 20-30 % дорожче. Все більше фірм спеціалізуються на виробництві мозаїки, нарощують об'єми і здешевлюють продукцію.

Найбільш креативний підхід - реалізувати в мозаїчному панно авторський сюжет. Компютерні програми та спеціальне обладнання для точної різки криволінійних елементів дозволяють у всіх подробицях відтворювати найскладніші малюнки і плавні переходи кольору. У гонитві за ексклюзивною обробкою не варто забувати, що найбільш цікаві мозаїчні малюнки виходять не тільки завдяки кольору, але ще і фактурою, розміром. А так же способом укладання і поєднанню тессер з різних матеріалів: скла та кераміки, смальти і каменю. Іноді буває цілком достатньо кількох оригінальних декоративних мозаїчних вставок в комбінації з керамічною плиткою або керамогранітом, щоб додати у ваш інтерєр особливий шарм і колорит.

І якщо ви ще не вирішили, як оформити те або інше приміщення будинку або офісу, то подумайте про те, що мода не владна над музикою, ув'язненим в камені.

Похожие статьи




ВИСНОВОК - Технологія мозаїчних робіт

Предыдущая | Следующая