Рослини - Мавританські сади

Рослинність використовується таким чином, щоб продемонструвати індивідуальні риси кожного екземпляру. Кипариси, апельсинові і мандаринові дерева, жасмин, мигдаль, олеандр, троянди висаджували вільно. Як архітектурний елемент стрижка застосовувалася рідко. Рослини в мавританському саду постригають вкрай рідко, і вони поступово заповнюють весь вільний простір між струмками і доріжками. Простір також не властивий садам в мусульманському стилі - звичайно це маленькі внутрішні дворики.

Жаркий клімат не дозволяв використовувати газон, тому більша частина території оформлялася декоративним мощенням. Останнє, втім, аж ніяк не заважає стелитися по ньому всіляких рослин. Рослини традиційно садять пахучі, з красивими квітами.

Мощення робиться зі світлої - білої, жовтуватої, блакитної - плитки. Часто зустрічаються і шахові види мощених доріжок. Переходи між частинами саду може бути оформлені також арками, галереями, високими кущами троянд.

Що стосується будинку, під стать якому мавританський сад - житло і паркан повинні мати шорстку обробку білого або світлого кольору, тоді і плющ і інші наповзає на стіни рослини будуть виглядати максимально привабливо.

Мавританський сад, стверджують "ландшафтники", є "нащадком" Садів Семіраміди. Може й так, не будемо сперечатися. А щодо ідеї Райських Садів - найбільш повно вона була представлена в садах у Тадж-Махала і Мавзолею Хумаюна.

приклад мавританського саду. сьогодення. фрагмент

Рис. 1 Приклад мавританського саду. Сьогодення. Фрагмент

план саду

Рис. 2 План саду

Похожие статьи




Рослини - Мавританські сади

Предыдущая | Следующая