Проектування виробничих об'єктів, Етапи і стадії проектування виробничих об'єктів підприємства - Капітальне будівництво

Початковим етапом капітального будівництва є його проектування.

Проект як кінцевий результат процесу проектування являє собою комплекс документів, в яких обгрунтовується технічна можливість та економічна доцільність будівництва певного об'єкту.

Процес проектування здійснюється, як правило, спеціалізованими територіальними проектними і пошуковими організаціями і охоплює два послідовних етапи робіт:

    1) збір та підготовка необхідних матеріалів для проектування; 2) безпосереднє опрацювання проектів та розрахунки кошторисів.
Етапи і стадії проектування виробничих об'єктів підприємства

На першому етапі розробляється техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) необхідності та доцільності будівництва (розширення, реконструкції) відповідного виробничого об'єкту.

Зокрема ТЕО містить:

    * обгрунтування потреб у продукції об'єкту, що передбачається будувати; * характеристику проектної потужності, структури та, спеціалізації об'єкту; * обгрунтування джерел забезпечення сировиною, матеріалами, напівфабрикатами, паливом, енергією, водою, робочою силою; * вибір територіального розміщення об'єкту (за умови будівництва нового); * орієнтовні розрахунки обсягів капітальних вкладень та їх економічної ефективності; * найважливіші проектні техніко-економічні показники діяльності об'єкту.

На базі затвердження ТЕО замовник разом з проектною організацією складає завдання на розробку технічного Проекту, в якому наведена вся необхідна інформація для проектування. Завдання, зокрема, містить показники ефективності виробництва та капітальних вкладень, вимоги щодо використання досягнень науково-технічного прогресу тощо.

Другий етап -- етап проектуванню, в залежності від розмірів і складності об'єкта, що проектується, може здійснюватися в одну або дві стадії. Для великих та складних об'єктів процес проектування розбивається на дві стадії: розробка технічного проекту та опрацювання робочих креслень.

До складу технічного проекту входять декілька розділів, найважливішими з яких є: економічна частина, генеральний план та транспорт, технологічна частина, будівельна частина, організація будівництва, кошторисна документація. Технічний проект разом із зведеними кошторисно-фінансовими розрахунками (після його затвердження керівництвом замовника) є основою для фінансування будівництва, замовлення устаткування та опрацювання робочих креслень. За виготовленими робочими кресленнями безпосередньо здійснюються будівельно-монтажні роботи.

Для об'єктів, будівництво яких ведеться за типовими проектами, або для невеликих і технічно не складних об'єктів, проектування здійснюється в одну стадію -- шляхом розробки техно-робочого проекту, тобто технічного проекту з опрацюванням робочих креслень.

Похожие статьи




Проектування виробничих об'єктів, Етапи і стадії проектування виробничих об'єктів підприємства - Капітальне будівництво

Предыдущая | Следующая