Проектування вентиляції, Визначення повітрообміну у будівлі - Опалення та вентиляція житлової будівлі

Житлові будівлі обладнуються витяжною природньою канальною системою вентиляції з улаштуванням каналів у внутрішніх стінах. Витяжна вентиляція влаштовується в кожній квартирі з кухонь, ванних кімнат, туалетів або суміщених санвузлів. Припливне повітря надходить неорганізовано через кватирки, фрамуги, двері, крізь пори та нещільності огороджувальних конструкцій.

У курсовому проекті належить визначити потрібний повітрообмін (тобто обсяг витяжного повітря) і кількість витяжних каналів для квартир одного типу, розташованих по одній вертикалі будівлі.

Визначення повітрообміну у будівлі

Визначення повітрообміну в квартирі будівлі ведуть на підставі [11]. Кількість повітря, що усувається з квартири LКв, м3/год, знаходять виходячи з норми вилучення повітря 3 м3/год на 1 м2 площі підлоги житлових кімнат:

LКв = 3FП, (3.1)

Де FП - сумарна площа житлових кімнат квартири, м2.

Отриманий повітрообмін повинен бути не меншим за потрібний для вентиляції санвузла LС і кухні LК. В противному випадку приймають:

LКв = LС + LК . (3.2)

Повітря, необхідне для вентиляції санвузла LС, усувають через витяжний канал, розташований в санвузлі. Іншу кількість витяжного повітря LВ усувають через витяжні канали кухні:

LВ = LКвІ LС , (3.3)

Де LКвІ - більше зі значень повітрообміну LКв, м3/год, отриманих за наведеними вище формулами (3.1) і (3.2).

Похожие статьи




Проектування вентиляції, Визначення повітрообміну у будівлі - Опалення та вентиляція житлової будівлі

Предыдущая | Следующая