Гідравлічний розрахунок газопроводів середнього тиску - Проектування газопостачання населеного пункту

Діаметри газопроводів підбираємо за умов створення при максимально допустимих втратах тиску найбільш економічної та надійної в експлуатації системи.

В курсовому проекті використовуємо кільцеву схема газопроводів середнього тиску з одним кільцем.

Розрахунок виконуємо в такій послідовності.

    1. Креслимо схему газопостачання населеного пункту у масштабі 1:10000, на яку наносимо:
      - генплан населеного пункту; - ГРС, ГРП, ГРУ; - обирають схему газопостачання і наносимо газопроводи середнього тиску; - умовні позначення.
    2. На основі схеми газопостачання креслимо розрахункову схему газопостачання населеного пункту, на яку наносимо:
      - ГРС, ГРП, ГРУ з зазначенням їх номерів та навантажень (м3/год); - газопроводи з поділом на ділянки з зазначенням витрат (м3/год) і довжин (км); - напрямки руху газових потоків (позначають стрілками на кожній ділянці); - положення резервуючої перемички - ділянки, яка знаходиться на протилежному кінці кільця відносно ГРС

Розрахунок мережі виконується для трьох режимів роботи:

    1) аварійний режим 1, при якому вважаємо, що пошкоджена і не працює ділянка 1-11 і газ рухається по кільцю зо годинниковою стрілкою. 2) аварійний режим 2, при якому вважаємо, що пошкоджена і не працює ділянка 1-2 і газ рухається по кільцю проти годинникової стрілки. 3) нормальний режим, при цьому частина споживачів отримує газ по одній половині кільця, а інша частина - по другій при 100% навантаженні всіх споживачів. При цьому розрахунку приймаємо діаметри газопроводів максимальними з двох розрахунків для аварійних режимів.

Мережу газопроводів, розраховану при нормальному режимі, використовуємо для подальшого розрахунку відгалужень до споживачів.

3. Обираємо і розраховуємо в першу чергу головну магістраль (найбільш довга і навантажена гілка, аварійний режим 1), потім - всі інші ділянки системи. Для головної магістралі обчислюється питома різниця квадратів тисків:

, кПа2/км

МПа2/м

Де - тиск газу на виході з ГРС, кПа; - тиск газу на вході до найбільш віддаленого споживача, кПа,

РК= 0,6-РП, МПа

РК= 0,6-600 =360 МПа

- довжина головної магістралі, км; 1,1 - надбавка, яка враховує втрати тиску на місцеві опори в розмірі 10% від втрат тиску на тертя.

Далі для кожної ділянки головної магістралі визначаємо розрахункову різницю квадратів тисків, наприклад для ділянки 1-2:

МПа2

МПа2

Для інших ділянок головної магістралі розрахункову різницю квадратів тисків визначаємо аналогічно.

4. Орієнтуючись на розрахункову різницю квадратів тисків, витрату газу та довжину ділянки за номограмою підбираємо діаметр газопроводу та уточнюємо дійсне значення.

- для ділянки 1-2: при МПа2, V=15253 м3/год, L=1000 м підбираємо діаметр 273х7 .

Розрахунок починають з ділянки, яка виходить з ГРС, поступово наближаючись до найбільш віддаленої ділянки. Значення тиску в кінці розрахункової ділянки, яке буде початковим для наступної, визначається за формулою:

МПа.

МПа.

    5. Розрахунок відгалужень виконуємо аналогічно. - визначаємо тиск газу в вузлах приєднання відгалужень до кільцевого газопроводу, тиск газу в кінці відгалужень повинен дорівнювати розрахованому; - обчислюємо розрахункова різниця квадратів тисків ; - знаючи витрату газу на ділянці і її довжину по розрахунковій втраті тиску з допомогою номограми підбираємо діаметр газопроводу і фактичне значення втрати тиску; - визначаємо фактичний кінцевий тиск на кожній ділянці.

Похожие статьи




Гідравлічний розрахунок газопроводів середнього тиску - Проектування газопостачання населеного пункту

Предыдущая | Следующая