Поняття про стадії проектування, Проектування у дві стадії - Одностадійне і двостадійне проектування

Проектування підприємств молочної промисловості може здійснюватись в одну чи дві стадії (рис. 1).

Проектування підприємств, будівель і споруд, будівництво яких передбачається за типовими чи повторно застосовуємими проектами, а також для технічно нескладних об'єктів, здійснюється в одну стадію - техноробочий проект із зведеним кошторисним розрахунком.

Проектування у дві стадії

При проектуванні у дві стадії на першій стадії розробляється проект із зведеним розрахунком вартості.

Матеріали першої стадії (проект) передаються на експертизу і затвердження. Лише після затвердження виконується друга стадія - технічний проект.

Проектування у дві стадії - технічний проект і робочі креслення - допускається для крупних і складних промислових комплексів, а також у випадках застосування нових технологічних процесів, складного технологічного обладнання і складних архітектурно-будівельних рішень.

Будь-який проект підприємства включає виконання передпроектних робіт: техніко-економічне обгрунтування, завдання на проектування, технічні пошуки. Передпроектні роботи виконуються зацікавленою у будівництві чи реконструкції організацією за участю проектної організації за рахунок додаткових джерел фінансування.

Рішення про стадійність проектування підприємств, будівель, споруд приймає інстанція, що затверджує техніко-економічне обгрунтування. Загальна схема проектування молочного підприємства включає цілу низку етапів

Стадії розробки та розділи проектно-кошторисної документації на будівництво: розділи документації, що виділені штриховою лінією передаються на експертизу (узгодження) та затвердження;

Етапи

Рис. 1 Загальна схема процесу проектування молочного підприємства

Контрольні запитання

Хто приймає рішення про стадійність проектування?

Які етапи входять в загальну схему проектування молочного підприємства?

Нормативними документами встановлені наступні загальні визначення понять нового будівництва, розширення, реконструкції і технічного переоснащення діючих підприємств. До нового будівництва відноситься будівництво комплексу об'єктів основного, допоміжного і обслуговуючого призначення заново створюваних підприємств, будівель і споруд, котрі після введення в експлуатацію будуть знаходитись на самостійному балансі, здійснюєме на нових майданчиках з метою створення нових виробничих потужностей.

До нового будівництва відноситься також будівництво на новому майданчику підприємства такої ж чи більшої потужності замість ліквідуємого підприємства, подальша експлуатація, якого за технічними і економічними умовами визнана недоцільною, а також у зв'язку з необхідністю, що викликана виробничо-технічними чи санітарно-технічними вимогами.

До розширення діючих підприємств відноситься будівництво додаткових виробництв на діючому підприємстві, а також будівництво нових і розширення існуючих окремих цехів і об'єктів основного, допоміжного і обслуговуючого призначення на території діючих підприємств чи примикаючих до них майданчиків з метою створення додаткових чи нових виробничих потужностей.

До розширення діючих підприємств відноситься також будівництво філіалів і виробництв, що входять до їх складу, котрі після введення в експлуатацію не будуть знаходитись на самостійному балансі.

При розширенні діючого підприємства збільшення його виробничої потужності повинне здійснюватись в більш короткі терміни і при менших питомих витратах у порівнянні із створенням аналогічних потужностей шляхом нового будівництва з одночасним підвищенням технічного рівня і покращанням техніко-економічних показників всього підприємства.

До реконструкції діючих підприємств відноситься переоснащення існуючих цехів і об'єктів основного, допоміжного і обслуговуючого призначення, як правило, без розширення наявних будівель і споруд основного призначення, пов'язане з удосконаленням виробництва і підвищенням його техніко-економічного рівня на основі досягнень науково-технічного прогресу, здійснюєме по комплексному проекту на реконструкцію всього підприємства з метою збільшення виробничих потужностей, покращання якості і зміни номенклатури продукції, в основному без збільшення чисельності працюючих при одночасному покращанні умов їх праці і охорони навколишнього середовища.

При реконструкції повинні забезпечуватись: збільшення виробничої потужності підприємства, перш за все за рахунок усунення диспропорцій в технологічних ланках; впровадження маловідходної, безвідходної технологій і гнучких виробництв; підвищення продуктивності праці, зниження, собівартості продукції; підвищення фондовіддачі і покращання інших техніко-економічних показників діючого підприємства.

До технічного переоснащення діючих підприємств відноситься комплекс заходів по підвищенню техніко-економічного рівня окремих виробництв, цехів і дільниць на основі впровадження передової техніки і технології, механізації і автоматизації виробництва, модернізації і заміни застарілого і фізично застарілого обладнання новим більш продуктивним, а також по удосконаленню загальнозаводського господарства і допоміжних служб.

Для м'ясної і молочної промисловості із урахуванням її специфіки до визначень понять розширення, реконструкція і технічне переоснащення діючих підприємств вносяться такі доповнення і уточнення.

До розширення діючих підприємств відноситься будівництво додаткових і розширення існуючих виробництв основного призначення; з метою створення додаткових чи нових потужностей. При цьому виробничі потужності діючих об'єктів і цехів, як правило, не змінюються.

До реконструкції діючих підприємств відноситься будівництво на діючих підприємствах нових будівель і споруд основного виробничого призначення з обов'язковим переобладнанням чи перепрофілюванням діючих виробництв, а також взамін ліквідуємих виробництв діючого підприємства, подальша експлуатація яких з технічних і економічних умов визнана недоцільною. При цьому виробничі потужності діючих реконструюємих об'єктів і цехів, можуть повністю чи частково вибувати.

Реконструкція міських молочних заводів, як правило, здійснюється за рахунок будівництва нового корпусу з виробництва питного молока і дієтпродукції, збільшення виробництва сиру кисломолочного і сметани на існуючих площах з частковим вибуттям потужностей з виробництва незбираномолочної продукції на діючому підприємстві, у звільнених будівлях можуть розміщуватись також нові виробництва: цехи дитячого харчування, установки для ультрафільтрації знежиреного молока і сироватки, з виробництва сиркових напівфабрикатів та інші.

Реконструкція маслоробних і сироробних заводів може проводитись шляхом винесення з головного виробничого корпусу побутових і допоміжних приміщень і будівництва для них окремих споруд; на звільнених площах передбачається установка нового технологічного обладнання, розширення камер для визрівання сиру, зберігання готової продукції і складських приміщень.

До технічного переоснащення діючих підприємств слід віднести наступні види робіт: заміну фізично зношеного і морально застарілого обладнання новим більш продуктивним, впровадженням передових технологічних процесів і заходів з механізації виробництва, вантажно-розвантажувальних і складських робіт;

Впровадження автоматизованих систем управління і контролю виробничих процесів;

Проведення заходів по впровадженню безвідходної розвитку і комплексної переробки вторинної сировини, що утримується при переробці молока, з організацією ділянок з виробництва нежирної молочної продукції, сухого знежиреного молока і сухої сироватки та інших;

Удосконалення окремих об'єктів основного виробництва і допоміжних служб (створення експедицій для механізованих контейнерних перевезень готової продукції, добудови камер для визрівання сиру, зберігання молочних продуктів, розширення компресорних, котелень і інших об'єктів інженерного забезпечення виробництва, а також проведення інших організаційно-технічних заходів, спрямованих на забезпечення приросту продукції, підвищення її якості, зростання продуктивності праці, покращання умов і організації праці, зниження собівартості продукції і покращання техніко-економічних показників роботи підприємства.

Похожие статьи




Поняття про стадії проектування, Проектування у дві стадії - Одностадійне і двостадійне проектування

Предыдущая | Следующая