АНАЛІЗ РЕЄСТРАЦІЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ГЛУШКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, Реєстрація актів громадянського стану - Глушківська сільська рада

Реєстрація актів громадянського стану

Згідно зі статтею 38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчим комітетом сільської ради надано право проведення реєстрації актів громадянського стану на підпорядкованій їм території.

До таких актів насамперед слід віднести реєстрацію:

    - одруження; - народження дитини; - встановлення батьківства; - розірвання шлюбу; - смерті.

Посадові особи виконавчого комітету сільської ради, які здійснюють ці акти реєстрації, під час їх виконання повинні суворо дотримуватись вимог заповнення бланків запису актів громадянського стану, що розроблені відповідно до Закону України "Про органи реєстрації актів громадянського стану":

    - записи складаються державною мовою в присутності заявника лише на бланках єдиної форми, затвердженій у встановленому порядку. Бланки записів актів та свідоцтво заповняються друкарським способом; - усі графи записів актів заповнюють вичерпними відповідями, виправлення чи підчистки не допускаються; - реєстрацію записів здійснюють у двох окремих примірниках, які мають один і той самий порядковий номер; - нумерація записів починається з першого номера і проводиться послідовно протягом року з 01 січня по 31 грудня включно; - кожен вид реєстрації має окрему нумерацію.

У всіх випадках записів актів відомості про прізвище, ім'я, по батькові, громадянство та національність зазначають повністю, відповідно до пред'явлених документів. У графі "стать" необхідно записувати "чоловіча" або "жіноча". У графі "національність" та "громадянство" - національність та громадянство вказуються відповідно до пред'явлених документів. У випадках реєстрації актів громадянського стану осіб без громадянства в графі "громадянство" записують: "особа без громадянства", у графі "дата народження", "дата смерті" - число та рік вказуються арабськими цифрами, а місяць словами. Наприклад, "05 червня 1996 року". У графі "місце народження", "місце смерті", "місце проживання" підкреслюють слово "село" та вказують назву села, району, області, краю, держави згідно з існуючим адміністративно-територіальним поділом. У графі "місце проживання" - відомості вказують на підставі інформації, яка зазначена в паспорті, а за його відсутності зі слів заявника. У всіх випадках записів актів "Документи, що посвідчують особу" зазначається найменування документа, його серія, номер, коли і яким органом виданий. [2, с. 23-26]

Графу 10 запису акта про народження дитини та графу 12 запису акта про смерть громадянина заповнюють лише відповідно до документів лікувального закладу або рішення суду про встановлення факту смерті чи оголошення особи померлою.

Під час реєстрації народження дитини відомості про її батьків у запису акта та свідоцтві про народження зазначаються відповідно до документів про одруження батьків (або про встановлення батьківства). У разі, коли мати дитини не перебуває у шлюбі та не має спільної заяви батьків або рішення суду про встановлення батьківства, запис про батька дитини проводять за прізвищем матері, ім'я та по батькові за бажанням матері, запис про громадянство та національність батька за громадянством та національністю матері. Графи 14 та 17 у цьому випадку не заповнюють. У графі 18 запису акта про народження вказують номер та дату складання запису акта про одруження або про встановлення батьківства, а за їх відсутності проставляють підпис матері дитини.

У запису акта про встановлення батьківства відомості про дитину заповнюють відповідно до запису акта про народження. За одночасної реєстрації народження дитини і встановлення батьківства спочатку складається акт про народження, а вже потім - про встановлення батьківства.

Під час складання запису актів про одруження у випадках, коли реєструється повторний шлюб, необхідно в графі 13 зазначити дату, місце і номер запису акта про смерть другого із подружжя або назву суду та дату винесення судового рішення про визнання попереднього шлюбу недійсним.

Під час реєстрації розірвання шлюбу одним із подружжя обов'язково вказати відомості про другого із подружжя, необхідні для заповнення свідоцтва про розірвання шлюбу. У графі 10 запису акта вказують дату подання заяви про розірвання шлюбу або назву суду та дату винесення ним судового рішення про розірвання шлюбу. [3]

Під час реєстрації запису акта смерті необхідно записувати в графі 7 "У віці ___ років" та вказувати ці дані у свідоцтві про смерть.

Слід зауважити, що реєстрацію шлюбу здійснюють відповідно до вимог ст. ст. 173,178 Кодексу про шлюб та сім'ю України, реєстрацію народження дитини - ст. ст. 163-168 та реєстрація смерті - ст. ст. 169-172 цього ж Кодексу.

Якщо окремі графи запису акта громадянського стану не заповнюються у зв'язку з відсутністю необхідних відомостей або якщо необхідно відзначити якісь особливості заповнення актового запису, то у графі "для відміток" роблять відповідний запис.

Два заповнені примірники запису акта громадянського стану прочитує заявник, підписує їх, після цього запис підписує секретар сільської ради, а відтак він скріплюється гербовою печаткою відповідної ради[4, с. 69-73].

Відомості, зазначені у свідоцтві, що видається на підставі запису акта громадянського стану, мають цілком відповідати даним, зазначеним у запису цих актів. Вносити до свідоцтва будь-які додаткові записи чи виправлення забороняється.

Похожие статьи




АНАЛІЗ РЕЄСТРАЦІЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ГЛУШКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, Реєстрація актів громадянського стану - Глушківська сільська рада

Предыдущая | Следующая