Застосування в медицині чорниці звичайної - Чорниця звичайна

Листя чорниці, суниці лісової та стулки квасолі - основа багатьох проти діабетичних зборів народної медицини. Перший і останній компоненти входять і до складу "Арфазетину" (Рис. 4). Збір активний у разі цукрового інсулінзалежного діабету, іноді дає можливість відмінити інсулін у хворих, які до того не уявляли свого життя без ін'єкцій. На жаль, у тяжких задавнених випадках може виявитися неактивним (можлива загибель клітин острівцевого апарату внаслідок тривалої замісної терапії чи інша залежність).

При захворюваннях очей рекомендують у сезон щодня з'їдати не менш як 1 склянку свіжих ягід, можна з невеликою кількістю меду. Екстракт чорниці з вітаміном Е у 97 % випадків зупиняє прогресування катаракти (але, на жаль, не зумовлює зворотний розвиток). Діабетичну ретинопатію в деяких випадках можна зупинити за допомогою екстракту чи свіжих плодів чорниці.

Не впливаючи на рівень холестерину при атеросклерозі, чорниця (і плоди, і листя) сприяє зменшенню кількості склеротичних бляшок. Цей ефект дослідники пояснюють мембраностабілізувальним та колагенстабілізувальним впливом рослини на стінки судин.

Настій листя чорниці призначають в урології та нефрології при циститах, уретритах, пієлітах, у зборах - при нирковокам'яній та жовчокам'яній хворобах, іноді в цих самих випадках - свіжі плоди чи відвар з них.

Протипоказання: при дискінезіях жовчовивідних шляхів за гіпокінетичним та гіпотонічним типом, атонічних явищах у гепатостабіліарній системі та травному каналі іноді спостерігають погіршення самопочуття хворого.

Похожие статьи




Застосування в медицині чорниці звичайної - Чорниця звичайна

Предыдущая | Следующая