Житттєвий шлях Абу аль Касима аль Захраві - Абу аль Касим аль Захраві та його роль в медицині

Аль - Захраві Абуль - Касім Халяф ібн Аббас ( Абуль - Касис або Альбукассіс ) з'явився на світ в містечку Мадінатуль - Захра в 936 р. від Р. Х. і покинув цей світ 1013 р. Він походив з племені Ансар на Аравійському півострові, яке раніше переселилося на територію Іспанії. Його видатним внеском у науку лікування (медицини ) можна вважати створену ним енциклопедичну роботу під назвою " Ат - тасріф " в тридцяти трактатах. Його Ат - тасріф, завершений близько 1000 р. від Р. Х., за його власними словами, став результатом майже п'ятдесятирічної медичної освіти та практичного застосування навичок.

У рідному місті Альбукассіса Кордові можна виявити вулицю, названу на його честь. У музеї Калла Хуррем, поблизу річки Ваді аль - Кабір, як експонати виставлені медичні інструменти, якими користувався учений. Віддаючи належне досягненням цього великого вченого, професор Фуад Сезгін сконструював 200 хірургічних інструментів відлитих в золоті, які в свою чергу були виставлені в мадридському археологічному музеї. А музей " Сантифик Андалусії " в Ель - Легадо опублікував каталог з кольоровими фотографіями інструментів і рукописів Альбукассіса.

"Все, що я накопичив зі знань, я виключно зобов'язаний моєму старанному читанню книг древніх авторів, моєму бажанню зрозуміти їх і засвоїти прочитане - до всього цього я додаю свої власні спостереження і особистий досвід, накопичений життям" - говорив Альбукассіс. Він жив у " золотий період " розвитку халіфату ( друга половина X ст.), коли арабо - іспанська культура була найбільш розвиненою в Західній Європі, а поряд з візантійською - і у всій Європі в цілому. Основними науковими центрами мусульманської Іспанії були університети в Кордові, Севільї, Гренаді, Малайзії.

Енциклопедична праця Аль - Захраві "Книга про представлення медичних знань в розпорядження тому, кому не вдається їх складання " (" Ki - tab at - Tasrlf li - man cagiza can at - ta'lTf " ), широко відома як " Кітаб ат - тасріф ", містить 30 томів, в яких узагальнено досвід усього його життя. З них особливий інтерес вчених завжди викликав тридцятий трактат, присвячений хірургії і хірургічним інструментам. Перший переклад цього грандіозного твору на латинську мову був зроблений у другій половині XII ст., Відразу ж він став настільною книгою хірургів середньовічної Європи, багаторазово листувався і видавався, протягом п'яти століть був одним з основних підручників з хірургії. Саме Аль-Захраві перетворив хірургію у самостійну науку, описавши біля 200 хірургічних інструментів.

Похожие статьи




Житттєвий шлях Абу аль Касима аль Захраві - Абу аль Касим аль Захраві та його роль в медицині

Предыдущая | Следующая