Теоретичні основи прямого маркетингу, Визначення та сутність прямого маркетингу - Впровадження прямого маркетингу у діяльність компанії Yves Rocher

Визначення та сутність прямого маркетингу

Маркетинг економічний парфумерний косметичний

Глобалізація світової економічної системи сприяє розвитку глобальної конкуренції на міжнародних ринках. Оскільки попит стає все більше стандартизованим, а послуги уніфіковами, то це призводить до формування таких маркетингових рішень, які постійно повторюються. Тому єдиним засобом, який може утримати споживача та забезпечити ефективні довготривалі відносини з ним є індивідуалізація відносин. Відносини, як результат ефективної взаємодії, становляться продуктом, в якому інтегровані інтелектуальні та інформаційні ресурси - головні фактори безперервності ринкових відносин. Розвиток інформаційних технологій дозволяє перейти до гнучкої глобальної комунікації, коли діалог між продавцем та споживачем стає більш ефективним та продуктивним. Найбільш виразно дана тенденція проявляється в прямому маркетингу, який за мету має створення ефективного механізму спілкування зі споживачем на довгостроковій основі. Отже, прямий маркетинг перетворюється в маркетинг прямих відносин, а в маркетингу відносин джерелом прибутку є клієнт, або споживач, а не товар чи марка.

Найбільш давньою формою комерційних комунікацій є усне звернення продавця безпосередньо до потенційного покупця з метою продати йому товар. В сучасних умовах даний тип формування зв'язків з цільовими аудиторіями визначається як прямий маркетинг. Сьогодні компанії, що продають товари безпосередньо споживачам без допомоги торгових агентів і точок роздрібної торгівлі, користуються прямим маркетингом. Прямий маркетинг є основою декількох методів дистрибуції, що дозволяють переміщати продукт від виробника до споживачів за значно коротшим ланцюгом дистрибуції. Індустрія прямого маркетингу має досить довгу історію, і вона продовжує розвиватися як сучасний засіб роздрібної торгівлі. Звичне тлумачення терміна "прямий маркетинг" як торгівлі без посередників в останні роки зазнало суттєвих змін. Розглянемо погляди різних вчених у таблиці 1.1.

Таблиця 1.1. Визначення поняття прямого маркетингу вченими та словниками (розроблено автором за джерелом [8])

Автор, джерело

Визначення прямого маркетингу

1

Зігмунд Фегеле

Директ маркетинг - будь-які заходи, спрямовані на отримання відгуку споживача: або у вигляді прямого замовлення на товар і послугу, або у вигляді запиту на подальшу інформацію, або у вигляді звернення за послугою (товаром) до офісу (магазину).

2

М. Стоун, Д. Дейвис, Е. Бонд

Прямий маркетинг - це сплановане, безпрерервне здійснення обліку, аналізу і спостереження стосовно поведінки споживачів, вираженої у вигляді прямої відповіді, з метою розробки майбутньої маркетингової стратегії, розвитку довгострокового позитивного ставлення клієнтів, а також забезпечення тривалого успіху в бізнесі.

3

Американський довідковийсайтanswers. com

Директ-маркетинг являє собою продаж за допомогою прямих контактів з потенційними покупцями. Директ-маркетинг відрізняється від традиційного маркетингу тим, що результати просування є вимірюваними через наявність реакції-відповіді. ДМ також тісно пов'язаний з використанням різних баз даних. Директ-маркетинг є більш персоналізованим засобом просування у порівнянні з рекламою. Оператори ДМ часто вибирають конкретних осіб, яким буде направлено промопослання, а іноді й отримувачів відгуків у відповідь.

4

Ф. Котлер

Прямий маркетинг складається із прямих комунікацій з турботливо відібраним визначеним покупцем, часто у вигляді індивідуалізованого діалогу, щоб отримати негайний відгук

5

Спеціалізований російський довідковий сайт glossary. ru

Прямий маркетинг - інтерактивний маркетинг, в якому використовується один або декілька засобів комунікацій з метою отримання вимірюваної прямої відповіді на пропозицію купівлі.

Отже, можна стверджувати, що прямий маркетинг - це інструмент маркетингових комунікацій, який використовує різноманітні медіазасоби для впливу на споживача з метою розвитку відносин з ним та переконання зробити замовлення або покупку.

Похожие статьи




Теоретичні основи прямого маркетингу, Визначення та сутність прямого маркетингу - Впровадження прямого маркетингу у діяльність компанії Yves Rocher

Предыдущая | Следующая