Вступ - Внутрішні та зовнішні передумови Берестейської унії, її зміст та наслідки для України

Українські землі з давніх-давен зазнавали на собі різноманітного впливу сусідів, особливо тих, які були більш розвинені. Тому не дивно, що у певний історичний період українські землі зазнали литовсько-польського поневолення.

Ініціатором унії був Ватикан, який здавна намагався поширити свій вплив на східнослов'янські народи, а тому активно підтримував політику польських феодалів щодо України та Білорусі. У підготовці унії значну роль відіграли єзуїти, яких у 60-х роках 16 століття покликали в Польщу польські католицькі єпископи для боротьби з протестантами.

Унію підтримувала верхівка українського духовенства і світських феодалів, що прагнули добитися однакового політичного становища з польськими магнатами, зміцнити свою позицію в боротьбі проти антифеодальних народних рухів.

Безпосередніми приводами до унії були:

    - невдоволення українських православних єпископів тим, що у церковні справи дедалі більше втручалося міщанство, організоване у братства; - бажання єпископів звільнитися від підлеглості східним патріархам, які підтримували братства; - намагання верхівки українського православного духовенства добитися рівності з католицькими єпископами, які засідали в сенаті та титулувались "князі церкви" -- і залежали тільки від Папи та почасти від короля.

Похожие статьи




Вступ - Внутрішні та зовнішні передумови Берестейської унії, її зміст та наслідки для України

Предыдущая | Следующая