Вступ - Здобуття незалежності Україною

Актуальність теми даної курсової роботи зумовлена тим, що у нове тисячоліття Україна вступає суверенною, незалежною державою. Вона лише на самому початку самостійного шляху. Подолана тільки незначна його частина. Ця часова віха ще ледь означилася, бо що можуть становити двадцять п'ять років в історичному вимірі, коли, як писав поет, і століття - лиш "зморшка на чолі землі". Але так сталося, що саме цьому коротенькому часовому відтинку судилося вмістити реалізацію одвічного прагнення нації - державного самоствердження. Актуальність постає в образі сучасного формування незалежної державності. Затвердження незалежності сприяє позитивному ставленню Європейських країн до України. Саме це надає величезний шанс українському народові у здійсненні соціальних, політичних, економічних задач запрограмованих на демократичних засадах, задля розквіту країни. В роботі висвітлена інформація про події, які передували процесу становлення держави, а також дається аналіз законодавчим документам, які були прийняті в результаті державотворення.

Дана тема досить широко досліджена як в українських так і у всесвітньовідомих виданнях. Багато цікавої інформації за даною темою також міститься в Інтернеті. Щодо друкованих видань, то зокрема В. М. Литвин у своїй книзі "Україна на межі тисячоліть" показує не лише своє ставлення до розпаду СРСР і утворення незалежної України, а й відношення діючих на той час політиків, а також, що не менш важливо, він привертає увагу читача до мір та методів громадян, за допомогою яких вони звертали увагу політичних діячів не лише до себе як індивідуальності, а робили це задля суспільного блага, що зветься - незалежність. В книзі відомого історика Вячеслав Чорновола "Політика та правда життя", автор аналізував процес українського національного самоусвідомлення, керувався практикою українських філософів-дисидентів. Г. Касьянов вбачав Україну в 1991р. міцною, але не національною, що постало важливим питання в написанням в книзі "Держава розколота на бюрократів і населення". Під час ейфорії перших років незалежності, київський соціолог Володимир Паніотто провів опитування і вивів підсумок, що двадцять п'ять років тому, за так звану "євроінтеграцію", проголосувала б більша кількість населення. Згадуючи В. Паніотто зауважив, що за відокремлення від СРСР проголосувала більша кількість населення, в кількості 90,32%. Один із сучасників публіцистів Андрій Бондар порівнює здобуття незалежності 1991 р. з подіями в 2014р.(Майдан): "Сьогодні досить модною стала серед нашої інтелігенції формула, мовляв, тоді, 1991 року, нам незалежність подарували, і ми її не оцінили, й от лише 2014 року, коли за неї заплачено кров'ю наших найкращих представників, можна вважати, що приходить незалежність реальна". "Проголошення незалежності України стало подією всесвітньо-історичного значення. Визначальну роль у створенні незалежної української держави відігравав народ України", - зазначав Леонід Кравчук.

Об'єктом дослідження курсової роботи постає проблема здобуття незалежності Україною 1991 року. Власне, на основі майже сухих даних, поєднаних з інтегруючим фактором державної самоідентифікації, витворюється й розвивається образ неповторних 90-х pp. XX ст. Можна з певністю ствердити, що спровадженням віковічних устремлінь нації цей період вітчизняної історії "прирік" себе на постійні й ретельні дослідження.

Предметом дослідження даної курсової роботи є процес державотворення за часів радянської влади та як висновок тяжкої праці великих народних мас, політиків - Нові часи вже незалежної суверенної держави. Важко відразу осягнути всю складність і багатовимірність моменту, проте визначальна, фундаментальна й домінуюча складова його - державотворення - зрозуміла й видима всім.

Мета даної курсової роботи полягає в об'єктивному і всесторонньому висвітлені основних аспектів внутрішньої боротьби політичних сил за часів Радянської України, що супроводжується підвищеним рівнем активності українського народу. Саме такі дії призвели до великомасштабної події - незалежності України.

Для досягнення поставленої мети в курсовій роботі вирішуються наступні конкретні завдання - простежити розвиток України в період перебудови та відродження незалежності 1985 - 1991 р., висвітлити процес демократизації, відродження й розбудови незалежності України, проаналізувати систему державотворення. Та виявити причину проблем еліт і лідерства в парламенті, зобразити загальну характеристику геополітичного виміру України на євразійському континенті.

Дослідницьке завдання: простежити, як і чому величезні централізаторські й асиміляторські зусилля, спрямовані на анігіляцію українського етносу, виявилися малоефективними і в кінцевому рахунку безперспективними. Друге очевидне завдання дає урок XX століття, що демонструє крайню вразливість великодержавного шовінізму як ідеології і суспільної практики. Прослідкувати за механізмом системної кризи радянського ладу, в основі якої лежала нездатність правлячої верхівки гідно відповісти на виклики науково - технічної революції та задовольнити реальні потреби населення, поглиблювалася невідповідністю інтернаціоналістської риторики й великодержавницької практики. Врешті-решт силового контролю виявилося замало, щоб втримати радянські республіки в орбіті впливу Москви.

Нові реалії, породжені незалежним статусом України, потребують нових інтерпретаційних підходів з використанням нетрадиційних, значною мірою міждисциплінарних, методів дослідження. Найважливішим уявляється звільнення історичної рефлексії від догматизму, породженого марксистським "формаційним" підходом, і від інерції росієцентризму, який був домінантою як радянської, так і зарубіжної історіографії України.

Хронологічні межі дослідження охоплюють період з 1985 до 1991рр. Найважливішою межею даного дослідження є 1991 рік. В цьому році відбувся розпад Радянського союзу і утворилася незалежна Україна.

Практична значущість курсової роботи полягає в тому, що зібраний і узагальнений в ній матеріал може бути використаний учнями, студентами і всіма тими, хто цікавиться проблемами становлення України як суверенної держави, а не частини Радянського союзу з псевдонезалежністю.

Структура роботи. Робота складається з вступу, 3-х основних розділів, підрозділів, висновку, списку використаних джерел та літератури.

Похожие статьи




Вступ - Здобуття незалежності Україною

Предыдущая | Следующая